22 Април, 2026

Знаково: Първата международна среща на Емил Дечев беше с посланика на Украйна

Знаково: Първата международна среща на Емил Дечев беше с посланика на Украйна

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Министърът на вътрешните работи представи приоритетите на ръководството на МВР на среща с посланиците на държавите членки на ЕС

Първата международна среща на министъра на вътрешните работи Емил Дечев беше с Н. Пр. Олеся Илашчук, извънреден и пълномощен посланик на Украйна в Република България, съобщи зам. министър Иван Анчев на страницата си във Фейсбук. 

Българският вътрешен министър е уверил посланик Илашчук в пълната подкрепа на България за справедливата кауза на Украйна, която защитава своята свобода и независимост. Той споделил убедеността си, че успехът на Украйна е истинската гаранция за траен и справедлив мир в цяла Европа.

"На среща с посланиците на държавите членки на ЕС Емил Дечев представи приоритетите на ръководството на МВР. Основен акцент беше поставен върху мерките за гарантиране на честни и прозрачни избори. Министърът подчерта, че всички действия на правоприлагащите органи се ръководят от закона, като фокусът е върху проактивния подход и превенцията. Няма да бъдат толерирани каквито и да било нарушения на изборния процес, а при наличие на данни за подготвяни престъпления ще се вземат незабавни мерки. Това важи в пълна степен и за противодействието на възможни киберпрестъпления, свързани с изборите или имащи отражение върху тях. МВР работи в тясно взаимодействие с органите на прокуратурата, областните управи и местните власти. Ключов партньор за гарантирането на честността и прозрачността на изборите ще бъде гражданството общество", съобщава също Анчев.

Сподели:

Коментари (0)

Божанов: Отстраняването на Сарафов е удар в сърцето на модела, осигуряващ чадър над престъпността

Божанов: Отстраняването на Сарафов е удар в сърцето на модела, осигуряващ чадър над престъпността

Съпредседателят на “Да, България” допълни, че формацията ще участва активно в избора на нов Висш съдебен съвет и инспекторат към него

Гуцанов: Имаме 3% - и пак дъждът, вятърът и кривата вселена са виновни

Гуцанов: Имаме 3% - и пак дъждът, вятърът и кривата вселена са виновни

Предупредил е, че БСП няма да влезе в НС - по думите му, листите са редени еднолично

Зарков: Резултатът на БСП е закономерен, искам прошка от избирателите, че останахаме извън парламента

Зарков: Резултатът на БСП е закономерен, искам прошка от избирателите, че останахаме извън парламента

По думите му, БСП трябва да премине през дълбока трансформация