6 Април, 2026

Първи болен от коронавирус в Троян, работил като ски учител в Банско

Първи болен от коронавирус в Троян, работил като ски учител в Банско

В Троян е регистриран първи случай на заболял от коронавирус. Мъжът, който е работел като ски учител в Банско, е настанен в болницата в Ловеч.

По непотвърдена информация има и втори заразен. Неговата проба не е потвърдена все още. Вторият е на 18 години. Дошъл си е от Чехия, където е бил под карантина 14 дни, но е развил симптомите по-късно, вече у нас.

Започва заседание на областния кризисен щаб в Ловеч, от който се очаква повече информация, предаде кореспондентът на БГНЕС.

Не ми се вярваше, че ще трябва да го напиша, но се случи, заяви кметът на Троян Донка Михайлова. Има регистриран троянец с COVID 19. Стана както не сме го очаквали – млад троянец, работещ другаде в страната. Контактните ни съграждани са установени и карантинирани. Оперативният щаб, който приключи току що, реши да наложи строги мерки. Какво ще се случи оттук нататък зависи от нас. Ние, троянци, сме кораво племе. В трудни моменти се справяме. Вярвам, че ще се справим и сега, независимо от цената. Всъщност от тук нататък цената е една – човешкото здраве и човешкия живот. Цена, в името на която, си заслужава всичко, добави кметът.

Сподели:

Коментари (0)

Министър Запрянов: Военни ангажименти към Украйна не сме поемали

Министър Запрянов: Военни ангажименти към Украйна не сме поемали

Министърът каза още, че идеята за самостоятелна отбрана на България извън колективната е непосилно бреме за нашата икономика и финансово за нашата държава

Проф. Лизбет Любенова: Следващата битка ще е за Балтийско море

Проф. Лизбет Любенова: Следващата битка ще е за Балтийско море

Още цар Александър I e заявил на Великобритания, че иска Балканите само за Русия, изтъква историкът

Николай Нанков поздрави за Цветница жителите на Ловеч

Николай Нанков поздрави за Цветница жителите на Ловеч

Градът беше излязъл в този слънчев ден, а хубавото настроение изпълваше централната му част