19 Март, 2026

Първи лекар почина от COVID-19 у нас, щабът спира редовните брифинги

Първи лекар почина от COVID-19 у нас, щабът спира редовните брифинги

1588 станаха потвърдените случаи на COVID-19 у нас. Новите случаи са 47. За послединте 24 часа са починали 3-ма души. Един от тях е лекар от МБАЛ-Сливен. Има нова област на заразата и това е Разград.

От днес Националния оперативен щаб спира да дава ежедневните си брифинги. Информацията ще бъде представяна под формата на съобщения от доц. Димо Димов. 

Взето е безумното решение журналистите да задават писмено въпросите си.

1126 проби са изследвани за последното денонощие.

 От  47-те случая, 6 са в София, Видин-22, Блгаоевград-5, Плевен 3, Перник 2, Пловдив, Пазарджик, Враца, Смолян и Сливен, както и Ямбол– 1.

Има 5 нови случая на деца на възраст между 5 и 16 години. Медицински персонал – 4 нови случая. Излекувани 11 нови случая, общо 287. В София новите са в Пирогов - 4 души и 7 души на лечение в домашни условия.

Починали – 3 нови смъртни случая, 1 в Смолян, мъж на 64 г. с инсулт и два случая от Сливен, мъж на 65 г. с белодробно онкологично заболяване. И починала лекарка на 43г. от МБАЛ Сливен, тя е била с бързо развитие на клиничната картина, интубирана е, но е починала.

От 1588-те случая, 317 са в болници, 43 са в интензивно отделение.

Сподели:

Коментари (0)

Петър Стойчев се оправдава за флирта с Радев: Плуването в открити води е по-екстремно от това да си политик в България

Петър Стойчев се оправдава за флирта с Радев: Плуването в открити води е по-екстремно от това да си политик в България

Световният шампион в плувния маратон каза, че е получил покана лично от Румен Радев: "След като напусна президентската институция, той ме покани на среща, проведохме разговор и ме убеди да го последвам в политическия проект, който създава.“

От 1 април презичисляват пенсиите на работещите пенсионери

От 1 април презичисляват пенсиите на работещите пенсионери

На служебно преизчисление подлежат пенсиите на повече от 355 000 пенсионери, които продължават да работят и да се осигуряват след пенсионирането си

Татяна Буруджиева: В момента сме в едно блато – политическо, икономическо, международно

Татяна Буруджиева: В момента сме в едно блато – политическо, икономическо, международно

Кампаниите на партиите тръгнаха ориентирани към твърдите ядра, Радев има също свое твърдо ядро –  левите избиратели