13 Януари, 2026

Първи рокади в здравното министерство, д-р Кацаров смени шефа на "Медицински надзор"

Първи рокади в здравното министерство, д-р Кацаров смени шефа на "Медицински надзор"

д-р Стойчо Кацаров

Първа рокада в екипа си направи здравният министър д-р Стойчо Кацаров. Той смени директорът на "Медицински надзор", която досега се оглавяваше от д-р Георги Деянов. На негово място от 25 май е назначен д-р Георги Христов, съобщиха от здравното министерство.

Конкретна причина за смяната не се посочва. "Медицински надзор" е една от най-важните контролни структури в министерството и всеки министър предпочита да избере свой доверен човек за нея.

Мегаагенцията беше създадена през 2019 г. и обедини в едно агенциите по трансплантации и медицински одит. За първи неин шеф беше назначен Росен Иванов, който през септември миналата година беше освободен от бившия здравен министър проф. Костадин Ангелов след вътрешна проверка, която установила "редица нарушения и препоръча смяна на ръководството". Тогава проф. Ангелов назначи д-р Деянов.

Новият шеф д-р Георги Христов е работил като участъков лекар по разпределение област Монтана и община Свищов. От 1991 г. до 1994 г. работи в Центъра за бърза медицинска помощ - София, а от 1995 г. до 2000 г. в хирургичния кабинет на III градска болница.

От 2003 г. осъществява контрол доболнична и болнична медицинска помощ в Столичната здравноосигурителна каса. В периода от 2005 г. до 2012 г. работи по договаряне, методология и контрол на болничната медицинска помощ в НЗОК. Работил е в администрацията на омбудсмана.

От 2015 г. започва работа в дирекция "Контрол на медицинските дейности и оценка на качеството" в агенция "Медицински одит". Последно работи в Дирекция "Методология на медицинските дейности и денталните дейности" в НЗОК.
Сподели:

Коментари (0)

Най-малко 544 са загиналите при протестите в Иран

Най-малко 544 са загиналите при протестите в Иран

„Мисля, че са уморени да бъдат бити от Съединените щати. Иран иска да преговаря“, коментира Тръмп пред репортери в Air Force One на 11 януари вечерта

В „Пирогов“ се борят за живота на 200-килограмов пациент с тежки заболявания

В „Пирогов“ се борят за живота на 200-килограмов пациент с тежки заболявания

52-годишният пациент има извънредно тежко чернодробно увреждане, остър токсичен хепатит и напреднали последици от продължително обездвижване

Гневни софиянци изхвърлиха пред кметството боклук за Терзиев

Гневни софиянци изхвърлиха пред кметството боклук за Терзиев

Протестиращите твърдят, че положението вече е непоносимо – сметта се трупа с дни, боклукът не се извозва редовно, а миризмата и плъзналите гризачи са ежедневие в много квартали