8 Юли, 2026

Първи версии: Взривът в Санкт Петербург е дело на крайнодесни националисти

Първи версии: Взривът в Санкт Петербург е дело на крайнодесни националисти
bTV

Най-вероятно става дума за терористичен акт, който обаче не е извършен от терорист - камикадзе

Взривът в метрото в Санкт Петербург най-вероятно е терористичен акт, извършен от крайнодесни националисти. Това мнение изрази пред bTV журналистът Фьодор Гладких.

„Възможно е след техните протести, които се проведоха в Москва, в Петербург и в други руски градове, това да е своеобразно продължение на тази протестна активност”, каза той.

“Най-вероятно става дума за терористичен акт, който обаче не е извършен от терорист камикадзе”, посочи Гладких.

 „По предварителни данни е избухнало мощно взривно устройство - може би около 300 грама тротилов еквивалент. Възможно е в това взривно устройство да има самоделни поразяващи елементи, като винтове, гайки, остри болтове”, коментира журналистът.

По думите му в момента някои от метростанциите са затворени, тъй като там също може да има подозрителни предмети.

Той допълни, че в момента се проверяват всички версии за случая.

Засега никой не е свързал случилото се със забранената в Русия терористична организация ИДИЛ.

Сподели:
Ердоган пред НАТО: Ограниченията в отбранителната промишленост трябва да паднат

Ердоган пред НАТО: Ограниченията в отбранителната промишленост трябва да паднат

Турският президент заяви, че страната му вече е сред десетте водещи държави в света по производство и износ на отбранителна продукция

Хегсет с мисия да убеди Нетаняху за ползата от продажбата на F-35 на Турция

Хегсет с мисия да убеди Нетаняху за ползата от продажбата на F-35 на Турция

В интервю за Cи Ен Ен Нетаняху заявява, че е против продажбата на F-35 на Турция и че ясно е изложил позицията си пред американския президент Доналд Тръмп

Европейския съвет: Украйна напредна по пътя към ЕС, мирът чрез сила е в подем

Европейския съвет: Украйна напредна по пътя към ЕС, мирът чрез сила е в подем

Набира сила световният импулс за постигане на мир чрез сила – чрез увеличаване на финансовата, енергийната и военната подкрепа за Украйна и засилване на натиска върху Русия, посочи председателят на Европейския съвет Антонио Коща

Коментари (0)