30 Март, 2025

Първият завод на Rheinmetall в Украйна вече работи, строят се още три

Първият завод на Rheinmetall в Украйна вече работи, строят се още три

Армин Папергер, снимка: EPA/BGNES

Ще се произвеждат танкове, барут, боеприпаси, ПВО

Първият от четирите завода, които германският оръжеен концерн Rheinmetall строи в Украйна, вече работи, съобщи Униан.

„Сега имаме предприятие за производство и предприятие за обслужване. В края на годината вече ще имаме първата свръхмодерна бойна машина за пехотата Lynx в Украйна.“ – коментира директорът на концерна Армин Папергер в интервю за TSN.

Той добави, че компанията притежава 51-процентов  дял.

Папергер отбеляза, че Rheinmetall е на път да построи завод за барут, фабрика за боеприпаси в Украйна, както и да създаде производство на системи за противовъздушна отбрана.

„Първият завод вече е готов. Вторият е пред приключване. Сега настоявам да ускорим всичко това, защото нямаме време, не бива да го губим.“ – посочи той.

„Производствена линия № 1 ще е насочена към изработването на танкове. Възможностите на завода за барут и боеприпаси ще бъдат насочени към двойно или дори тройно производство по стандартите на НАТО, които вие (в Украйна – б.р.) в момента нямате... Ще има и производство на артилерия и боеприпаси за танкове.“ - сподели Папергер.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Секретният меморандум на Хегсет: фокус върху Китай, натиск върху съюзниците

Секретният меморандум на Хегсет: фокус върху Китай, натиск върху съюзниците

Тръмп иска да прехвърлят сдържането на руската агресия към съюзниците в Европа, Азия и Близкия Изток, а вниманието на САЩ да бъде насочено към заплахите в Тихо-океанския район и потенциалния конфликт Китай-Тайван

Раздвоеният президент - между „гнева“ и „добрите отношения“ с Путин

Раздвоеният президент - между „гнева“ и „добрите отношения“ с Путин

Колебливото поведение на американския президент към диктатора в Кремъл поставя въпроса - дали това е негова стратегия или просто импулсивни реакции

The New York Times: Операцията в Курск ядосала САЩ, наричат я „шантаж“

The New York Times: Операцията в Курск ядосала САЩ, наричат я „шантаж“

Веднага след настъплението на ВСУ там Кирило Буданов е получил предупреждение, че Украйна не трябва да разчита на американско оръжие и обмен на разузнавателна информация