14 Януари, 2026

Паси: Нужна е поправка в Конституцията за това, че сме надежден съюзник в НАТО и ЕС

Паси: Нужна е поправка в Конституцията за това, че сме надежден съюзник в НАТО и ЕС

Соломон Паси

Поправката за двойното гражданство да важи само за страни от НАТО и ЕС

„Приемането на поправките в Конституцията показва, че ние наистина имаме конституционно мнозинство в този парламент, което беше подлагано на въпросителни.” Това заяви пред Нова ТВ бившият външен министър Соломон Паси. Той определи като положителен и факта, че това конституционно мнозинство управлява външната политика и отбраната на България.

Според Паси може да се дискутира дали промените в Конституцията са значими, едва когато има резултати от тях. „Най-важното в една демокрация е как се прилага законът. В България имаме изключителен дефицит на правоприлагане.” - заяви Паси.

По думите му голямата следваща стъпка е да бъде записано в Конституцията, че ние сме надежден съюзник в НАТО и Европейския съюз.

„Имаме конкретните текстове, имаме политическа воля, имаме конкретната опаковка на това, което предлагаме като политики. Ще бъда истински удовлетворен, ако догодина видя нова поправка в Конституцията, свързана с членството ни в ЕС и НАТО." - заяви Паси.

По отношение на възможността хора с двойно гражданство да заемат висши постове в държавата, Соломон Паси коментира, че трябва ясно да бъде посочено, че това ще важи само за страни от НАТО и ЕС или след двустранно споразумение с чужда държава.

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.