Така отговори на въпроса очаква ли се негова визита в Северна Македония
Нека да се вдъхновим от величието на Спасителя и неговия подвиг, за който сме честити като православни християни, да го имаме като пример в живота. Това каза пред журналисти Негово Светейшество патриарх Неофит преди да отслужи Царски часове, вечерня с изнасяне на св. Плащаница в митрополитската катедрала „Св. Неделя.
„На Разпети петък си спомняме състраданията на Господ Иисус Христа и се стараем да следваме Господа в неговия път към Голгота и Възкресението. Нека да се вдъхновим от величието на Спасителя и неговия подвиг, за който сме честити като православни християни, да го имаме като пример в живота“, заяви той.
На въпрос, след като Северна Македония ще вземе Благодатния огън от нас, очаква ли се негова визита там, той отговори: „Засега не сме обсъждали този въпрос. Ще има обсъждане и тогава ще се реши кое как да се организира и направи. Сега мълчим пред състраданията Господни“. „Пожелавам ви много духовно настроение и светли предстоящи празници“, добави патриарх Неофит.
В митрополитската катедрала „Св. Неделя“ ще се отслужи Царски часове, вечерня с изнасяне на св. Плащаница. От 18.00 ч. ще се отслужи Опело Христово.
Още от България
Заиграването с МиГ-29 е диверсия срещу националната сигурност и срещу модернизацията на българските ВВС!
България няма моралното право да „краде“ бойни способности от воюваща Украйна, а българските пилоти днес заслужават модерна западна техника, интензивни полети и командири, които гледат напред и нагоре, а не към ръждясалите военни складове на разкапващата се съветска империя.
Радев с критика към прокуратура, надява се МВР и службите да разплетат политическата корупция
Премиерът коментира и предстоящия избор на нов Висш съдебен съвет, който според него трябва да покаже дали съдебната власт е готова да се освободи от зависимостите на миналото
Управляващите посочиха дати за президентския вот и избор на парламентарната квота във ВСС
Съгласно Конституцията на България, изборите за държавен глава се насрочват от Народното събрание в срок от три до два месеца преди изтичането на пълномощията на действащия президент на 22 януари 2027 г.