Главният прокурор Сотир Цацаров ще бъде изслушан от ПГ на „Обединени патриоти“ (ОП) в качеството му на кандидат на управляващата коалиция за шеф на Антикорупционната комисия (КПКОНПИ).
До изслушването се стигна, след като вчера лидерът на НФСБ Валери Симеонов каза в парламента, че номинацията на Цацаров не е била обсъждана с партията:
„Ще го изслушаме и чак тогава ще можем да вземем решение. Мисля, че така е редно“.
Председателят на парламентарната група на ГЕРБ Даниела Дариткова заяви, че няма недоразумение между ГЕРБ и „Обединените патриоти“ при издигането на кандидатурата на Сотир Цацаров:
„Не беше възможно всеки един народен представител от двете парламентарни групи да се подпише под това предложение, но наистина кандидатурата е консенсусна“.
Очаква се позиция по избора на председател на Антикорупционната комисия да оповестят и от парламентарната група на БСП.
Още от България
Наследството на „Кръв и чест“: Как британската неонацистка мрежа стигна до арестите в Пловдив
Как идеологията за превъзходство на бялата раса премина през десетилетия полицейски мониторинг в Лондон, за да се стигне до 18 ареста у нас
Започва седмицата с много слънце и температури до 35 градуса
Подходящо време за море и планина
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта
В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община