5 Декември, 2025

Искат оставката на шефа на столичния Спешен център заради смъртта на д-р Юлиян Стамов

Искат оставката на шефа на столичния Спешен център заради смъртта на д-р Юлиян Стамов

Оставката на директора на столичния Спешен център д-р Георги Гелев поискаха от Пациентски организации „Заедно с теб“.

Поводът е смъртта на д-р Юлиян Стамов, заразил се с коронавируса от пациент, когото е реанимирал.

Пред БНР Пенка Георгиева от Пациентски организации „Заедно с теб“ обясни причините за исканата оставка.

„Заради неосигуряването на специални защитни лични средства за медицинските екипи и отказването на линейка да бъде превозен до лечебно заведение“, заяви Георгиева.

На брифинг по рано днес здравният министър заяви, че спешните центрове в страната разполагат с необходимите количества предпазни облекла и маски, а лекарите знаят кога задължително трябва да ги използват:

„В зависимост от сигнала, който получават, когато отиват към пациент, за който имат съмнение, че е носител на вируса, той е задължен да бъде оборудван с всички предпазни средства“.

Министър Ананиев съобщи, че е разпоредил проверка по случая.

Говорителят на Спешния център Катя Сунгарска каза за „Хоризонт“, че на този етап няма да коментират повече по темата и ще изчакат резултатите от проверката.
Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото