6 Август, 2026

Педро Санчес преди срещата в Киев: Мирът в Украйна не може да бъде "наложен"

Педро Санчес, снимка: архив

Испанският премиер ще посети страната на 24 февруари, когато украинците отбелязват три години от началото на руската инвазия

Испанският премиер Педро Санчес каза в събота, че мирът в Украйна не може да бъде "наложен", докато се готви да посети страната, жертва на руската агресия.

„Мирът в Украйна и сигурността в Европа не могат да бъдат наложени“, каза Санчес, цитиран от АФП.

Той ще посети Киев на 24 февруари, в понеделник, когато Украйна се готви да отбележи три години от началото на руската инвазия. 

Санчес добави, че всеки "справедлив и траен мир" изисква украинско и европейско участие. 

Сподели:
Москва вие за изгонена от Франция своя пропагандистка

Москва вие за изгонена от Франция своя пропагандистка

Франция обвини Фьодорова, че е „проводник на кампании за дезинформация, ръководени от руските власти“, с цел дестабилизиране на обществения ред

Европол арестува трима души за участие в сирийска мрежа за трафик на мигранти

Европол арестува трима души за участие в сирийска мрежа за трафик на мигранти

"Разследващите се насочиха към високопоставени членове на две взаимно свързани сирийски престъпни мрежи, за които се смята, че са организирали трафика на над 900 мигранти към ЕС"

 Победителка в  „Евровизия"  зове света да не спира да помага на Украйна след поредната атака срещу Киев

Победителка в „Евровизия" зове света да не спира да помага на Украйна след поредната атака срещу Киев

„Миналата нощ, по време на атаката, най-малкото ми дете (на 2 години и 4 месеца) се държеше толкова силно за мен. При всяко докосване сърцето ми се свиваше от болка. Постоянно мислех за фразата: „Светът затвори вратите си“, написа Джамала

Коментари (0)