Време е държавните мъже да спрат с игричките, да бъдат отговорни пред хората, призова още депутатът
Съгласно Конституцията Румен Радев е длъжен да подпише указите за новите предложения на Димитър Главчев за министър на земеделието и министър на външните работи. Тази позиция изрази пред медиите в Партийния дом Делян Пеевски.
Нека държавните мъже бъдат на висотата на доверието на хората и да спрат с тези игрички, призова той.
Относно заявките на ПП-ДБ за сваляне на председателя на парламента и отказа на държавния глава за издаване на указите съпредседателят на ДПС коментира саркастично:
"Няма да подпиша за министрите", другите: "Ще махнем шефа на парламента". Ами добре, няма да има министри, няма да има премиер, няма да има шеф на парламента, утре може да няма президент. Какво се случва с държавата?".
Пеевски смята, че вече сме в предизборна кампания и всички трябва да се съобразят с Конституцията, както и да бъдат отговорни пред хората.
Ако президентът откаже да подпише указите, това щяло да означава, че Радев има министър на земеделието и министър на външните работи в служебния кабинет и ще носи отговорност за тях.
Иначе Пеевски смята, че Даниел Митов ще запази равноотдалеченост от партиите.
Още от България
Загинал моторист и 2-ма ранени при сблъсък между кола с два мотора
Единият мотоциклетист е бил транспортиран в болница в Стара Загора, където е починал по-късно от раните си. Другият моторист и жената са откарани в болница в Казанлък.
Патриарх Даниил: Църквата е лечебница, не може да заклеймява, но трябва да се спазва Конституцията
Даниил оглави "Шествие за семейството" в София. В отговор на въпрос за отношението към хората, които често стават обект на обществени спорове и разделение, Даниил каза: "Господ е дошъл да призове грешници, а не праведници към покаяние“
Ивайло Мирчев: Изборът на управляващите е България на втора скорост в Европа
Къде искаме да бъдем, докато се решава къде ще се произвеждат най-модерните военни технологии, докато се решава дали ще бъдем част от ядрения европейски чадър и дали ще има обща европейска армия? - запитва Мирчев