100% трябваше да има КСНС при президента, заяви депутатът
Притеснително е всичко, което се случва в момента – зверският тероризъм, който беше упражнен от Хамас към Израел. Ние трябва да окажем пълна подкрепа на Израел в тази ситуация след това, което се случи. За България към момента ни казаха, че няма пряка заплаха, може би единствено миграционен натиск, но ще ни информират допълнително. Казаха, че към момента няма нещо, което да е притеснително за нас, казаха, че всичко е под контрол. Службите трябва да са изключително бдителни в тази ситуацияя, коментира депутатът от ДПС Делян Пеевски пред журналисти в парламента след след заседание на председателския съвет, на което е била обсъдена националната сигурност в контекста на войната срещу Държавата Израел и войната в Украйна, предаде репортер на Novini.bg.
Попитан за коментар на дебатите по вота на недоверие към правителството, той посочи: "Пълен цирк, който беше ненужен - губим времето и парите на данъкоплатците".
Пеевски поясни, че от ДПС ще подкрепят кабинета единодушно.
В отговор на въпрос дали е трябвало да има Консултативен съвет за национална сигурност, а не консултативна среща при президента вчера, депутатът от ДПС отбеляза: "100% трябваше да има. В такава ситуация трябва да има пълно обединение. Да разделяме властите е абсурдно, беше излишно да има два съвета. Това се случи, защото партийните лидери не бяха на другия съвет".
Попитан чия е вината това да се случва, Делян Пеевски каза: "Вината е на всички институции, че не са го координирали. Аз бях на срещата в качеството си на народен представител".
Той коментира, че съдейки от това, което са докладвали службите на председателския съвет, може да се каже, че са си свършили работата.
Фактор
Попитан за коментар на дебатите по вота на недоверие към правителството, той посочи: "Пълен цирк, който беше ненужен - губим времето и парите на данъкоплатците".
Пеевски поясни, че от ДПС ще подкрепят кабинета единодушно.
В отговор на въпрос дали е трябвало да има Консултативен съвет за национална сигурност, а не консултативна среща при президента вчера, депутатът от ДПС отбеляза: "100% трябваше да има. В такава ситуация трябва да има пълно обединение. Да разделяме властите е абсурдно, беше излишно да има два съвета. Това се случи, защото партийните лидери не бяха на другия съвет".
Попитан чия е вината това да се случва, Делян Пеевски каза: "Вината е на всички институции, че не са го координирали. Аз бях на срещата в качеството си на народен представител".
Той коментира, че съдейки от това, което са докладвали службите на председателския съвет, може да се каже, че са си свършили работата.
Още от България
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"
Николай Ненчев и Цвета Кирилова първа кандидатпрезидентска двойка
Убедени сме, че от днес всички демократи трябва да започнем открит разговор и да търсим пътя към единството, казват двамата претенденти за първия пост в държавата