"Ако той работи за хората, ще подкрепям кабинета на ГЕРБ"
Председателят на ПГ на „ДПС-Ново начало“ Делян Пеевски заяви днес в парламента, че ако лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов работи за хората, той ще подкрепя кабинета.
„Борисов ще го посъветвам да се занимае с неговата партия и да си наглежда партията. Да не се занимава с моята партия. С моята партия ще се занимавам аз. Ултиматумите явно му ги поставя Ахмед Доган. Ако иска да му ги изпълнява и да му се навежда, ако иска да не го прави – това си е негово решение.“ - каза лидерът на ДПС-НН след думите на Борисов, че Пеевски и ДПС-Доган използват ултимативен тон.
Делян Пеевски е категоричен, че зя него са важни хората.
„Подкрепям в момента този кабинет заради хората, за да е стабилна България, да не я овладеят олигарсите, да не бъде разбита, защото държавата ни е най-ценното нещо, иначе друго не ме интересува“, добави той.
Лидерът на „ДПС-Ново начало“ подчерта, че ще подкрепя кабинета, ако изпълнява заложеното в държавния бюджет, защото хората го очакват. „Докато видя дали започват да изпълняват бюджета и програмата за хората, докато видя дали ще започнат да си събират приходите, което не правят в момента достатъчно добре и ви казвам проблем ще има, ако не засилят това нещо“, отбеляза той.
По думите му, Борисов трябва да се освободи от Доган:
„Хубаво е да свали Ахмед Доган окончателно от гърба си, който се опитва да му се покатери и отново го изнудва. Да се освободи от комплексите си и да бъде лидер на първата партия и да носи тази отговорност с достойнство“, каза още Пеевски. І БГНЕС
Още от България
Радев пак се упражнява на тема Украйна, говори като Путин за "ядрения риск"
Срещата на високо равнище ЕС – Западни Балкани се провежда днес в черногорския град Тиват под наслов "Съвместен просперитет и стабилност на Европейския съюз и Западните Балкани
БСП поиска отмяна на преименуването на парка "Заимов" в "Оборище"
Смяната на името беше предприета защото ген. Заимов е служил на Съветския съюз и е предавал данни по време на Втората световна война, предавайки собствената си страна
ВМС обявиха зона, временно опасна за корабоплаване след инцидента с дрон в Румъния
Военноморските ни сили поддържат постоянен обмен на информация и координация с Военноморските сили на Румъния, както и със Съюзното военноморско командване на НАТО