13 Май, 2026

Пеевски критикува правителството: Цените на всички храни, стоки и услуги галопират 

Пеевски критикува правителството: Цените на всички храни, стоки и услуги галопират 

Снимка: архив на Faktor.bg

С бездействието на служебният кабинет е абдикирал от ангажиментите си, а президентът, на чиято съвест тежи решението за Андрей Гюров, провежда някакви пиар срещи с представителите на институциите, от които няма нито полза, нито последствия

Цените на храни, стоки и услуги галопират. Цените на горивата притесняват хората. На всичко отгоре, започна драстично повишаване на цените на вода и електроенергия, а плановете на управляващите са за шоков скок на цените на топлоенергията, който започва от София с предложените 30% поскъпване на услугата.

Всичко това се случва с бездействието на нелигитимното служебно правителство. Провал!

Министрите, които обслужват Сорос и неговите български проксита, които функционират като предизборен щаб на ПП-ДБ за избори с “наше МВР” и не могат и не желаят да изпълнят основното задължение на служебното правителство по Конституция - честни и свободни избори и сигурност за хората.

Шумно рекламираните 20 евро на месец за компенсация на цените на горивата за най-бедните, са най-груба подигравка и управленска безпомощност. Хората се чувстват изоставени.

Бизнесът се чувства застрашен и оставен на произвола на съдбата, защото правителството е абдикирало от ангажиментите си, а президентът, на чиято съвест тежи решението за Андрей Гюров, провежда някакви пиар срещи с представителите на институциите, от които няма нито полза, нито последствия.

Продължават и опитите да се закрият ТЕЦ-овете от Маришкия комплекс, за да се построят там соларите на Прокопиев и само преди две седмици се наложи Народното събрание да гласува решение, с което да спре служебното правителство да разформирова БЕХ, за да  изпълни заповедите на олигарсите, оставяйки на улицата хиляди миньори в тежката криза.

А проектът за увеличаването на капацитета на АЕЦ Козлодуй с изграждането на 7-ми и 8-ми блок от Уестингхаус, което е единствената дългосрочна гаранция за евтина и сигурна енергия, е застрашен от провал, заради обслужваните от служебното правителство интереси на олигархията.

Шокиращо е, че всички тези проблеми не занимават служебното правителство, не занимават и петроханските партии. За тях хората и техните проблеми нямат значение. Хората не са в техния дневен ред.

А всичко това има само едно решение - повече държавност, просперитет и сигурност за хората и ясна отговорност от легитимно избрани политици и партии с ясна програма.

С програмата си за управление ДПС предлага решенията, от които България се нуждае - за това как държавата да се грижи за хората, да ги подкрепя и защитава, да защитава и подкрепя живота, здравето и бъдещето на децата на България, да подкрепя семейството, предприемачеството и бизнеса.

Сподели:

Коментари (0)

ДБ предлага създаване на временна комисия за Нотариуса и "Осемте джуджета"

ДБ предлага създаване на временна комисия за Нотариуса и "Осемте джуджета"

От коалицията заявиха, че и по двата случая – “Осемте джуджета” и “Нотариуса”, се поставя въпросът дали части от съдебната и правоохранителната система са били използвани, пренебрегвани или обезсилвани по начин, който е позволил съществуването на неформални центрове на власт

При операция на СДВР иззеха над килограм чист фентанил

При операция на СДВР иззеха над килограм чист фентанил

При претърсване на обитаван от 52-годишна жена имот, са открити и иззети повече от килограм чист фентанил, над 10 килограма примеси за фентанил, около 340 грама марихуана, 47 грама кокаин и множество пликове за разпределяне на дрога

Делян Пеевски: Пропагандната дъвка за охраната от НСО отиде в кошчето!

Делян Пеевски: Пропагандната дъвка за охраната от НСО отиде в кошчето!

Той е бил информиран за решението от ген. Емил Тонев, началник на НСО, като то е резултат и от поискана от самия Пеевски още през декември миналата година оценка дали са налице обстоятелствата, наложили предоставянето на охрана