17 Август, 2026

Пеевски отговори на атаката: Няма да позволя проруски партии да се гаврят с нашите хора

Делян Пеевски

Няма да позволя на проруските партии да се гаврят с нашите хора. Те не са втора класа. Ще направя каквото трябва никой да не си позволява да говори така за тях.

Това заяви лидерът на ПГ на ДПС Делян Пеевски в кулоарите на парламента по повод нападките на "Възраждане", че кадри на ДПС се назначават на възлови постове в областната управа.

Попитан за критиките на президента Радев по отношение позицията на България за предстоящата Среща на върха на НАТО във Вашингтон, той бе категоричен: "Това са създаване на страхове, говорене на глупости. България има позиция, няма такова нещо, в нея всичко е обяснено". 

Председателят на ДПС отрече България да отпусне безвъзмездна помощ на Киев. По думите му 80-те млн. евро на Украйна не се давайт ей така, а ще бъдат приспаднати. 

Той отново потвърди, че в ДПС няма разпад и призова за разум.

"Надявам се, че колегите са разумни", отсече Пеевски.

Сподели:
Шишков: Предстои спиране на тока и водата в Баба Алино, издават се заповеди за събаряне

Шишков: Предстои спиране на тока и водата в Баба Алино, издават се заповеди за събаряне

"230 са актовете за сгради, които нямат подробен устройствен план"

Ивайло Мирчев: Да каже Румен Радев коя олигархия точно е победена

Ивайло Мирчев: Да каже Румен Радев коя олигархия точно е победена

Според него управленската програма на "Прогресивна България" свидетелства за точно обратното - прегрупирането на олигархията около новата власт

Надежда Нейнски: От програмата на Радев не разбрах каква иска да бъде България през 2030 година

Надежда Нейнски: От програмата на Радев не разбрах каква иска да бъде България през 2030 година

Бившият външен министър е на мнение, че за България най-добрият начин да защитава националния си интерес е чрез демократичните съюзи, в които членува, защото така страната увеличава тежестта си в международните отношения

Коментари (0)