Москва започна агресивна кампания за набиране на персонал
Руските въоръжени сили са вербували 385 000 души от началото на тази година досега, съобщиха официални лица.
Москва започна агресивна кампания за набиране на персонал, предлагайки огромни за руските стандарти заплати и социални програми в опит да набере войници за нападението си.
"Темповете на набиране на военнослужещи на договорна военна служба се увеличиха значително. Повече от 1600 души подписват договор с въоръжените сили всеки ден." - твърди бившият лидер на Русия Дмитрий Медведев, заместник-председател на Съвета за сигурност на страната, във видеоклип, публикуван в социалните мрежи.
На фона на недостига на работна ръка, през миналата година Русия призова над 300 000 резервисти в рамките на противоречива кампания за "частична мобилизация".
Спекулациите за нов кръг от принудително призоваване остават многобройни, тъй като войната в Източна Украйна се приближава към "зимна безизходица", а загубите продължават да нарастват. /БГНЕС
Още от Свят
САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна
„Стига, стига толкова, време е за незабавно прекратяване на огъня"
ООН започва евакуация на 11 000 моряци, блокирани в Персийския залив заради затварянето на Ормуз
„Осигурихме необходимите гаранции за безопасност и внимателно проверихме условията за безопасно корабоплаване"
FT: Тръмп е възхитен от украинските удари по руски обекти, вече се съмнява във възможностите на Русия
Според източниците на изданието, непредсказуемостта на американския президент е накарала Русия да загуби вяра в Тръмп