4 Юли, 2026

Пеевски сезира ДАНС и МВР за руски телевизионен екип

Пеевски сезира ДАНС и МВР за руски телевизионен екип
Делян Пеевски

Провокация към правовия ред и европейските ценности и санкциите срещу Русия

Сигнал до министъра на вътрешните работи и председателя на ДАНС за незабавно установяване на това как на територията на България е допуснат да работи екип на забранената в ЕС телевизия “Русия 1” подава председателят на ПГ на ДПС Делян Пеевски, предаде БГНЕС.

За качените в платформата YouTube материали, заснети в центъра на София, алармираха бившият посланик на страната ни в Русия Илиян Василев и медийни публикации. Става дума за пропаганден репортаж, чиято тема е демонтирането на МОЧА.

Приемам като провокация към правовия ред и зачитането на европейските ценности и санкциите срещу Русия, възможността екип на медия, забранена за излъчване на територията на ЕС, рупор на руската военна машина, да излъчва от центъра на София, се казва в сигнала на Делян Пеевски.

Изразявам остро възмущение от този акт, като настоявам ръководството на Министерство на вътрешните работи и ДАНС незабавно да извършат спешна проверка за установяване на обстоятелствата и фактите по този случай, подчертава Делян Пеевски.

Напомням, че Русия обяви България за неприятелска държава, а преди два месеца Москва изгони кореспондента на БНР, пише председателят на ПГ на ДПС.

"Очаквам ръководството на Държавна агенция “Национална сигурност” да извърши проверка във връзка със своите правомощия и да изпълни своите задължения, като с действията си защити националната сигурност на страната и евроатлантическата й принадлежност", настоява Делян Пеевски.

Проявата на недостатъчна активност при подобни провокации е лош сигнал към нашите евроатлантически партньори, както и поставя под риск от влиянието на хибридните атаки обществения ред и застрашава сигурността и суверенитета на България, подчертава той.

Сподели:
При сродни души!  Депутати от "Възраждане“ са били в Иран на траурното шествие за аятолах Али Хаменей

При сродни души! Депутати от "Възраждане“ са били в Иран на траурното шествие за аятолах Али Хаменей

Ангел Георгиев и Златан Златанов са били единствените европейски политици там, каза пред БНР лидерът на партията Костадин Костадинов.

За председател на СДС беше избран Илия Лазаров

За председател на СДС беше избран Илия Лазаров

В началото на форума Румен Христов връчи членски книжки на млади хора, пожелали да станат част от синята партия.

Васил Терзиев: София да бъде третирана като равноправен партньор, а не като политически опонент

Васил Терзиев: София да бъде третирана като равноправен партньор, а не като политически опонент

"Четири основни пера липсват в държавния бюджет. Сериозно безпокойство буди предложението МРРБ еднолично да „избира“ кои проекти да финансира, без ясни критерии и срокове", заяви кметът на столицата

Коментари (0)