17 Март, 2026

Пеевски солидарен с Борисов за коледните надбавки за пенсионерите

Пеевски солидарен с Борисов за коледните надбавки за пенсионерите

снимка: БГНЕС

Лидерът на ДПС - НН изрази пълно несъгласие с желанието на президента Радев да бъде разгледан неговия референдум за еврото от парламента

Лидерът на "ДПС-Ново начало" подкрепя напълно предложението на ГЕРБ  добавките за пенсионери под прага на бедност да са в размер на 120 лв. 

По-рано днес лидера на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че предложението ще бъде обсъдено с коалиционните партньори.

Пеевски изрази благодарност към Борисов за подкрепата му да се закрие  правителственият авиоотряд. 

"Изключително съм доволен и благодаря на г-н Борисов за закриване на авиоотряда. Парите ще отидат за хеликоптери за гасене на пожари. Много съм доволен и от министъра, браво", каза лидерът на "ДПС-НН в кулоарите на парламента.

Вчера, 19 ноември, той поиска да се закрие Държавният авиационен оператор (бившият Авиоотряд 28). Инициативата му дойде няколко часа след решението на министъра на транспорта Гроздан Караджов за продажба на търг на правителствения "Фалкон".

Относно призива на президента Румен Радев депутатите да внесат предложението му за референдум за еврото, Пеевски коментира, че Радев няма юридически екип и трябва да прочете какво е решил КС.

"За референдума чичо Румен (държавният глава) няма юридически екип, много е тежко положението. Първо да прочете какво е решил КС, но му е трудно, ние го знаем това. Той може да види само една мишена и след това да пада надолу от януари", каза Пеевски. 

Припомняме, че Румен Радев адмирира решението на Конституционния съд, като изтъкна, че това е победа на правото над произвола на политическата класа. И призова депутатите да отидат в деловодството и да внесат предложението му за референдум с въпрос: "Съгласни ли сте България да въведе единната европейска валута "евро" през 2026 г.?" в пленарната зала.

Сподели:

Коментари (0)

Удължителният закон за бюджета влиза на второ четене в ресорната комисия на НС

Удължителният закон за бюджета влиза на второ четене в ресорната комисия на НС

Настоящото удължаване на бюджета е в сила до края на месеца

Денят започва със слънце, следобед небето се покрива с облаци

Денят започва със слънце, следобед небето се покрива с облаци

Ще духа слаб и умерен вятър от изток. Максималните температури днес са между 10° и 15°, за София – около 12°.

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Тя съобщи, че ще посети Украйна в последния ден на месеца