27 Май, 2026

Пеевски срещу Сорос: Ще сезирам американското правителство за "соросоидните грантаджии" в България

Снимка: БГНЕС

Твърдо вярвам, че достойните български лидери ще подкрепят разкритията за дейността и вредното влияние на грантаджиите чрез работата на парламентарната комисия.


"В хода на последните събития, свързани с разкритията за структурата и финансирането на манипулациите и пропагандата в световен мащаб, е още по-наложително България да бъде адекватна на времето и да бъдат пресечени опитите за окопаване и мимикриране на активистите на соросоидните мрежи, продължаващото им обсебване и подмяна на ключовите теми и въпроси от обществено-политическия живот в страната". Това пишат в понеделник сутрин от пресцентъра на ДПС-Ново начало.

От формацията на Делян Пеевски поискаха съставяне на комисия в парламента, наричайки я “Анти- Сорос”. Днес от партията съобщават, че ангажират да съберат, обобщят и предоставят на американското правителство информация за действията в България на организациите, медиите и персоните, които осъществяваха тази манипулативна и пропагандна дейност, финансирана с ресурс на американските данъкоплатци и през фондациите на Джордж Сорос и Александър Сорос и техния български резидент - олигарха Иво Прокопиев, ръководител на небезизвестният кръг “Капитал”. 

"Милиони долари са били разпределяни за да бъде финансирана пропаганда и генериране на фалшиви новини чрез зависими медии, журналисти и съмнителни организации за манипулация на общественото мнение, потисничество на политическия плурализъм и свободната воля на гражданите. 

Голямата измама на българското общество, налагането на фалшиви новини, унищожаването на структури и лични съдби, която проникна като метастази в публичния живот на страната, рушат  имиджа на България, ерозират демокрация, ценности и принципи. Това е опасно за държавата и хората, вредно за демокрацията и пагубно за децата на България. 

Твърдо вярвам, че достойните български лидери ще подкрепят разкритията за дейността и вредното влияние на грантаджиите чрез работата на парламентарната комисия.

За българските граждани трябва да е ясно, че който в парламента  не гласува за създаването на тази комисия, става съучастник в продължаващото разрушаване на България", казват от партията. | БГНЕС

Сподели:
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя

Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана

Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана

"Тревожно намерение, което ще следим с внимание дали ще бъде потвърдено и в самите предстоящи разговори с партньорите в Брюксел утре"

Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие

Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие

"Когато реша да го оглася, ще дойда да го направя в Стара Загора", коментира тя по темата дали ще се впусне в битката за президент на идващите избори

Коментари (0)