5 Декември, 2025

Пелоси: Двупартийната подкрепа на САЩ за Украйна ще продължи до победата й над Русия

Пелоси: Двупартийната подкрепа на САЩ за Украйна ще продължи до победата й над Русия

Нанси Пелоси

Тя пристигна в Загреб, където участва във форума „Кримска платформа“

Руският президент Владимир Путин започна терор срещу гражданското население на Украйна, за да ескалира войната, която разпали и която губи, но  САЩ ще продължат да подкрепят Украйна в двупартиен формат до победата й над агресора. Това заяви председателката на Камарата на представителите в американския Конгрес Нанси Пелоси в изявление пред първата парламентарна среща ма международния форум „Кримска платформа“.

Пелоси подчерта, че залогът в тази война е самата демокрация, предаде Укринформ.

По думите й, осем месеца след началото на пълномащабната руска инвазия в Украйна  продължават посегателствата срещу човешките права и военните престъпления.

"Путин започна кампания на терор – виждаме ударите срещу граждански обекти, срещу градове, които целят да сплашат украинския народ. Ние осъждаме тези действия. Путин се опитва да унищожи енергийните обекти на Украйна, да лиши украинското население от снабдяване с енергия и вода. Изнасилванията и отвличанията на деца, използвани като оръжие във войната – това е извън правилата и обичаите за водене на война. Путин ескалира войната, която самият той започна и която губи." – посочи Нанси Пелоси.

"Ние ще оказваме подкрепа до победата, ще продължаваме докато победата не бъде постигната", увери Пелоси.

Тя присъства лично на форума „Кримска платформа“, който започна днес в Загреб.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Правителството на Мелони се разцепи заради Украйна

Правителството на Мелони се разцепи заради Украйна

Разногласия възникват на фона на трудности в Европейския съюз относно това дали да се използват замразените руски активи за помощ на Украйна и в каква форма.

Сръбската прокуратура разследва министъра на културата по случая „Генерален щаб“, в който е замесен затят на Тръмп

Сръбската прокуратура разследва министъра на културата по случая „Генерален щаб“, в който е замесен затят на Тръмп

Селакович е заподозрян в две престъпления – злоупотреба със служебно положение и подправяне на служебен документ.

Евростат: България - пета в ЕС по годишен растеж на икономиката и нарастване на заетостта

Евростат: България - пета в ЕС по годишен растеж на икономиката и нарастване на заетостта

Икономиката на Европейския съюз и еврозоната е ускорила темпа си на растеж през третото тримесечие на 2025 г.