24 Февруари, 2026

Пендаровски: Подкрепям договора с България до последната буква

Пендаровски: Подкрепям договора с България до последната буква

- подробности
През 2019 г. бях избран за президент на РС Македония с директна подкрепа за договора с България от 2017 г. Договорът така, както е написан, го подкрепям до последната буква.

Това заяви президентът на РС Македония Стево Пендаровски, отговаряйки на въпрос на БГНЕС дали подкрепя договора от 2017 г. и по-конкретно в частта за общата история.

Президентите на РС Македония и България са на едно свято за нашите народи място - базиликата Санта Мария Маджоре, където папа Адриан ll освещава книгите, написани от Светите братя Кирил и Методий.

„Изключително силен знак, че точно на това свято място президентите на РС Македония и на България отправят ясно послание към нашите граждани за сътрудничество, за доверие и приятелство”, каза българският държавен глава Румен Радев.

Той заяви, че трябва да търсим всякакви възможности, пътища на сътрудничество и намиране на решения и на най-сложните проблеми, които стоят пред двете страни.

“И днес мога да ви уверя, че България е готова да работи последователно за изграждане на мостове между нашите две страни, за развитие на икономически, търговски, образователни връзки”, каза българският президент. /БГНЕС



Рим / България
Сподели:

Коментари (0)

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Росица Матева: Въпросът с оставката на Цицелков от ОС на ЦИК не е актуален

Видеонаблюдението е отговорност на Министерски съвет, което беше възложено с негово решение на "Информационно обслужване", уточни тя

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Погребаха Ивей - застрелян в хижа "Петрохан" с два куршума

Юристът бе открит мъртъв на 2 февруари тази година, разследващите продължават да изясняват причината за смъртта му