Белият дом е готов да работи с всеки главнокомандващ ВСУ
САЩ ще работят ефективно с новия главнокомандващ Въоръжените сили на Украйна Александър Сирски. Това заяви помощник-министърът на отбраната на САЩ по въпросите на международната сигурност Селест Уоландър, цитирана от Reuters.
Тя отбеляза, че в Украйна, за разлика от агресора Русия, армията се контролира от демократични механизми. Уоландър определи ген. Сирски като „опитен и успешен командир".
"Съединените щати уважават и ще работят с този, когото демократично избраното правителство, лидерът – президентът Зеленски, избере за свой главнокомандващ. И ние ще работим ефективно с генерал Сирски, вече го правим." – добави тя.
Говорителят на Пентагона Пат Райдър съобщи на брифинг, че министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин все още не е разговарял със Сирски след назначаването му начело на ВСУ.
По-рано и координаторът по стратегическите комуникации на Съвета за национална сигурност на САЩ Джон Кърби коментира смяната на командването на ВСУ, като заяви, че Белият дом е готов да работи с всеки главнокомандващ, който бъде назначен в Украйна.
"Ще работим с този, който ще ръководи Въоръжените сили", каза Кърби.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Федоров със стряскащо изявление: Украйна бавно губи войната?
Киев разполага с прозорец от няколко месеца, за да вземе ключовите решения, необходими за обръщане на хода на събитията в своя полза
Кола се вряза в хора пред бар във Франция, загинаха двама, 7 са в критично състояние
26-годишният шофьор от руски произход е задържан след инцидента вчера вечерта, на 26 август
Европейски дипломати ще убеждават Вашингтон, че континентът се въоръжава
Откакто Тръмп встъпи в длъжност през януари миналата година за втория си мандат в Белия дом, НАТО е под безпрецедентно напрежение, като някои от държавите членки са обезпокоени, че Вашингтон може и да не остане напълно ангажиран с алианса