16 Март, 2026

В Перник ще има воден режим

В Перник ще има воден режим

Община Перник

Решават какъв ще бъде графикът

В Перник ще има воден режим, съобщи пред bTV директорът на местното ВиК дружество Иван Витанов. „То e ясно, че вървим към режим — днес ще направим график и ще го предоставим на кмета. Все се надявахме да не се случи. Изходът е режим", каза Витанов. 

Той уточни, че подобна ситуация и режим в града е имало през 1993 г. Причината е критично ниското ниво на водата в единствения питеен източник за Перник - язовир „Студена". Днес ще бъде решен какъв ще бъде графикът. Новият кмет на областния град Станислав Владимиров коментира, че шефът на ВиК дружеството не може да се справи с работата си и не е убеден, че проблемът в Перник идва от безводието. Той също потвърди, че засега единственото решение на проблема е с въвеждането на воден режим. 

Сподели:

Коментари (0)

Делян Пеевски поведе листата в Кърджали

Делян Пеевски поведе листата в Кърджали

Целта на Движението е да бъде първа политическа сила в Кърджали

Стефка Костадинова напусна БОК и влиза в листите на "ДПС - Ново начало"

Стефка Костадинова напусна БОК и влиза в листите на "ДПС - Ново начало"

"Вярвам, че човек трябва да извърви с достойнство своя път и ако успее да предаде знанията и опита си, както и да допринесе за развитието на спорта и на България като цяло, то не бива да се колебае да вземе трудни решения", пише видната спортистка

Кои са водачите в листите на  „Прогресивна България“ на Радев

Кои са водачите в листите на „Прогресивна България“ на Радев

Коалицията на Румен Радев ще регистрира днес листите си за участие в изборите за парламент на 19 април