20 контактни от събирането хора са карантинирани, има засилено полицейско присъствие
За първи път отбелязваме толкова висок брой положителни проби за коронавирус в Пловдив. Очаквахме бума заради случая на заразен пастор в Перущица. В квартал "Запад" в града е проведено голямо събиране на хората. Кметът не е бил уведомен, иначе нямаше да се случи. Това заяви на брифинг областният управител на Пловдив Дани Каназирева, предаде Новини.бг.
"Един човек е хоспитализиран от заразените в Перущица. Той е пастор от евангелската църква, очаквахме бум заради събирането, което са направили. Започна разширено проучване и тестове. Положителните проби от днес са 10. Официално бяха обявени 12 заразени заради грешка", каза още тя.
"Петима от тях са заразени на събирането в Перущица заедно с пастора, който е в болница. Другите двама новозаразени са от Раковски, но и те са свързани с Перущица, защото са присъствали на евангелисткото събиране. Други двама са положителни на контактни от Доспат, има и една положителна хоспитализирана жена. Тя е и единствената хоспитализирана от новозаразените", допълни Каназирева.
"На въпросното събиране са присъствали над 50 души и лектори. На евангелистко събиране е имало много хора от различни области, както и мъж от Варна. Предполагаме, че оттам е дошло пренасянето на вируса", разкри областният управител на Пловдив.
"20 контактни от събирането хора са карантинирани. Има засилено полицейско присъствие в квартала и района. Няма да налагаме КПП-та, но ще има здравен контрол. Няма да се затваря квартала, за да не циркулира вируса вътре. МВР ще следи със седем екипа за събирания за една седмица", коментира тя.
Общо заразените с COVID-19 в Пловдив са 120 души, 93 са излекуваните. Само четирима са в болница. 1303 са общо поставените под карантина в Пловдив и областта.
Фактор
"Един човек е хоспитализиран от заразените в Перущица. Той е пастор от евангелската църква, очаквахме бум заради събирането, което са направили. Започна разширено проучване и тестове. Положителните проби от днес са 10. Официално бяха обявени 12 заразени заради грешка", каза още тя.
"Петима от тях са заразени на събирането в Перущица заедно с пастора, който е в болница. Другите двама новозаразени са от Раковски, но и те са свързани с Перущица, защото са присъствали на евангелисткото събиране. Други двама са положителни на контактни от Доспат, има и една положителна хоспитализирана жена. Тя е и единствената хоспитализирана от новозаразените", допълни Каназирева.
"На въпросното събиране са присъствали над 50 души и лектори. На евангелистко събиране е имало много хора от различни области, както и мъж от Варна. Предполагаме, че оттам е дошло пренасянето на вируса", разкри областният управител на Пловдив.
"20 контактни от събирането хора са карантинирани. Има засилено полицейско присъствие в квартала и района. Няма да налагаме КПП-та, но ще има здравен контрол. Няма да се затваря квартала, за да не циркулира вируса вътре. МВР ще следи със седем екипа за събирания за една седмица", коментира тя.
Общо заразените с COVID-19 в Пловдив са 120 души, 93 са излекуваните. Само четирима са в болница. 1303 са общо поставените под карантина в Пловдив и областта.
Още от Улицата
Дискусия по Националния план за възстановяване на природата предложи решения
Експерти предложиха изграждане на противопожарни ивици в горите по границите със селскостопански площи, ивици от дървета и храсти по краищата на земеделските площи за опазване на птиците, картиране и възстановяването на торфища, поддържане на зелени покриви и градини пред блоковете и др.
WSJ: Горещите вълни завариха Западна Европа неподготвена
Европа е инвестирала сериозно в производството на вятърна енергия, но това може да се окаже проблем по време на жегите, защото вятърът е склонен да затихва при горещините
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка