17 Май, 2026

Пешеходец загина на АМ "Тракия", участъкът на инцидента е затворен и в двете посоки

Пешеходец загина на АМ "Тракия", участъкът на инцидента е затворен и в двете посоки

Временно е ограничено движението по АМ "Тракия" при 165-ти км и двете посоки, съобщават от МВР. Причината е катастрофа между лек автомобил и пешеходец.

Сигналът е получен малко преди 6:30 ч. тази сутрин. По първоначални данни при 165 км в посока София, разклона за село Оризово на магистралата тежко е пострадал пешеходец. Незабавно към мястото на инцидента са насочени екипи на полицията и Спешна помощ, които са установили смъртта на пресичащия.

На мястото се извършва оглед, изясняват се всички факти и обстоятелства, довели до тежкия инцидент.

Другото платно на магистралата е затворено за ремонт. Това са причините движението по АМ „Тракия“ при 165 км да е временно ограничено и в двете посоки.

Създадена е организация за обходен маршрут по път II-66 от пътен възел при Оризово и Плодовитово, по път I-8 Поповица – Пловдив до пътен възел „Пловдив – Изток“ и обратно.
Екипи на „Пътна полиция“ са на място и регулират трафика.

Апелът за водачите е да шофират с повишено внимание, с по-ниска скорост и с по-голяма дистанция.
Сподели:

Коментари (0)

След като мечки убиха мъж на Витоша: Какво да правим при срещи с диви животни

След като мечки убиха мъж на Витоша: Какво да правим при срещи с диви животни

Старшият експерт от „Фонд за дивата природа“ (WWF) Александър Дуцов препоръча в подобни райони хората да не се движат сами, да бъдат в група и да вдигат шум, за да не изненадват дивите животни и да намаляват риска от среща

Запушен водосток заля платното на АМ “Хемус“ край пътен възел  “Дерманци“

Запушен водосток заля платното на АМ “Хемус“ край пътен възел “Дерманци“

Това създава предпоставки за опасни ситуации и риск за пътуващите. Към момента липсва официална информация от АПИ или МВР дали е започнала проверка по случая

Откриха фотоизложба „Лешояди от Европа и Африка“: Индикатори за чиста околна среда

Откриха фотоизложба „Лешояди от Европа и Африка“: Индикатори за чиста околна среда

Посетителите имат възможност да наблюдават с бинокъл живеещите във волиерата на Софийския зоопарк белоглави и черни лешояди, в 12:00 ч. се проведе демонстрационно хранене на птиците