13 Януари, 2026

Путин готов за среща със Зеленски, но Крим няма място в преговорите между тях

Путин готов за среща със Зеленски, но Крим няма място в преговорите между тях

Дмитрий Песков

За това предупреди гласът на Кремъл Дмитрий Песков

Владимир Путин ясно потвърди готовността си да се срещне с украинския президент Владимир Зеленски, но Крим не може да бъде точка от дневния ред на такива преговори. Това заяви прессекретарят на президента на Руската федерация Дмитрий Песков, цитиран от “Российская газета“.

„Ако говорим за политическата воля на президента Путин, той я потвърди и препотвърди отново: той е готов да се срещне и смята, че тъжното състояние, в което сега се намират руско-украинските отношения, не води на никъде и това естествено трябва да се коригира. Но засега не виждаме същата взаимна политическа воля от Киев", каза Песков в интервю за предаването "Москва. Кремъл. Путин" в ефира на телевизионния канал "Россия 1 ".

Също така, прессекретарят на държавния глава подчерта, че Крим не може да бъде обсъждан на преговорите.

"Факт е, че за нас темата за Крим не съществува. И както ни казаха в кабинета на президента на Украйна, Зеленски иска да обсъдим Крим. Е, от каква гледна точка Крим? Очевидно не от гледна точка, че това е регион на Руската федерация. И в такова отношение не може да бъде точка от дневния ред на преговорите “, обясни Дмитрий Песков. Затова и досега не сме достигнали до никъде,“ добави той.
Сподели:

Коментари (0)

Неизвестни дронове атакуваха едновременно три танкера в Черно море

Неизвестни дронове атакуваха едновременно три танкера в Черно море

Кой стои зад нападенията срещу танкерите, не е ясно. Украйна не е правила официални изявления.

Военен анализатор: Абсурдният „танк-глухарче“ показва докъде стига отчаянието на Путин

Военен анализатор: Абсурдният „танк-глухарче“ показва докъде стига отчаянието на Путин

Руската армия все по-често прибягва до остаряла техника и тактики, докато Украйна, при условие на достатъчни доставки на модерно въоръжение, запазва потенциала да изтощава противника и занапред.

Путинистът Кнежевич: Напускаме правителството на Черна гора, ако сръбският език не стане официален

Путинистът Кнежевич: Напускаме правителството на Черна гора, ако сръбският език не стане официален

"Президиумът на ДНП вече гласува такова решение. За съжаление, поради това днес един наш партиен функционер напусна партията."