16 Януари, 2026

Песков приписа на Киев масовите гробове в Изюм, нарече ги провокация

Песков приписа на Киев масовите гробове в Изюм, нарече ги провокация

Дмитрий Песков

Това е същият сценарий като в Буча, това е лъжа и ние ще защитаваме истината, гръмко обяви говорителят на Кремъл

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков направи циничен коментар по повод поредния масов гроб, открит в Украйна.

Той определи като фалшификации данните за открити масови гробове в освободения от украинската армия град Изюм в Харковска област.

Той дори си позволи да обвини Украйна, че  се опитва да повтори в Изюм успеха си с провокацията в Буча. "Това е същият сценарий като в Буча. Това е лъжа и ние ще защитаваме истината в цялата тази история", подчерта Песков пред журналисти, цитиран от БНР.

Миналата седмица в покрайнините на Изюм бяха ексхумирани около 450 тела. Според украинските власти при 99% от телата са открити следи от насилствена смърт.

Говорителят на Кремъл каза още, че полуостров Крим е неотменна част от Русия и че всякакви претенции към руската територия ще получат подходящ отговор.

Песков отказа да коментира предложението на чеченския лидер Рамзан Кадиров за формиране на доброволчески части в руските региони и посочи, че идеята трябва да бъде оценена от министерството на отбраната.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ: Европейска военна мисия няма да възпре Тръмп от стремежа му да поеме контрол над Гренландия

САЩ: Европейска военна мисия няма да възпре Тръмп от стремежа му да поеме контрол над Гренландия

Междувременно премиерът на Гренландия Йенс-Фредерик Нилсен подчерта, че „диалогът и дипломацията са правилният път напред“, като приветства факта, че вече е започнал „диалог“.

Мария Корина Мачадо не каза дали е дала Нобеловата си награда на Тръмп

Мария Корина Мачадо не каза дали е дала Нобеловата си награда на Тръмп

По-късно днес опозиционната лидера ще се срещне в Конгреса с американски сенатори.

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

"В Иран Русия за пореден път се омаза до темето в кръв и стана съучастник в масови убийства", казва той