25 Февруари, 2026

Пет домашни кучета разкъсаха млад мъж в Софийско

Пет домашни кучета разкъсаха млад мъж в Софийско

С жестокия инцидент се е заела Софийска окръжна прокуратура

Пет домашни кучета и собственикът им са задържани за смъртта на 39-годишен мъж край село Владо Тричков. Това съобщиха от пресцентъра на ОДМВР-София.

Около 16.12 часа вчера на тел. 112 бил подаден сигнал за намерен труп на мъж в гориста местност в землището на с. Владо Тричков. На място незабавно са изпратени полицейски служители. При огледа на местопроизшествието по тялото на 39-годишния мъж и около него са установени следи от животински стъпки.

В имот, в близост до местопроизшествието, са установени свободно придвижващи се кучета от породата Kане корсо.

Собственикът на имота и животните е задържан за срок до 24 часа. Пет кучета са иззети и настанени във ветеринарна клиника в столицата.

По случая е образувано досъдебно производство. Действията по разследването продължават под надзора на Софийска окръжна прокуратура.
Сподели:

Коментари (0)

Броят на убитите журналисти през 2025 г. е рекорден

Броят на убитите журналисти през 2025 г. е рекорден

„Журналистите биват убивани в рекордни количества в момент, когато достъпът до информация е по-важен от всякога. Всички ние сме изложени на риск, когато журналисти биват убивани за това, че отразяват новините“, подчерта главният изпълнителен директор на Комитета за защита на журналистите

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Ескалация в Иран: Протестиращи се сблъскаха с лоялисти на режима

Напрежението ескалира между антиправителствени активисти и проправителствени милиции, които се сблъскват в иранските университетски кампуси за четвърти пореден ден

Община Тетевен ще отбележи националния празник  3-ти март с богата програма

Община Тетевен ще отбележи националния празник 3-ти март с богата програма

Празникът ще започне с молебен в местния храм и рецитал на ученици от СУ "Георги Бенковск"