28 Април, 2026

П. Москов: КОД готви десен консервативен алианс, каним НФСБ, ВМРО и СДС

П. Москов: КОД готви десен консервативен алианс, каним НФСБ, ВМРО и СДС

Протестите по-скоро са лявата алтернатива за бъдещето управление на България

Лидерът на партия КОД (Консервативна обединение на десницата) Петър Москов обяви, че ще търси партньорство с "Обединени патриоти" и СДС. Пред Би Ти Ви бившият здравен министър заяви, че следващата седмица партията му ще излезе с декларация за основаване на десен  консервативен алианс, като ще изпратят покана на НФСБ, ВМРО и СДС.
По думите му в подобна коалиция се крие възможността за възстановяване на смислената десница в страната. Според него протестите по-скоро са лявата алтернатива за бъдещето управление на България.

"Независимо от целите, резултатите от протеста ще бъдат, че той ще е лаборатория на лявата политическа идея в България, защото говорителите и лидерите са Румен Радев, който е от БСП, самата БСП, Отровно трио, което пък беше от предизборния щаб на Мая Манолова, а тя е БСП. Всичко това не може да е представителство на новото дясно", заяви Москов.

Той каза още управлението на премиера Бойко Борисов се е превърнало от политическо в чиновническо.

"Когато една администрация не бъде заставена да изпълнява политическите цели на държавата, тя започва да изпълнява свои собствени цели. Тогава се превръща в наемник на икономически интереси и така участват в рекети и разпределение на икономически интереси", допълни Москов.
Сподели:

Коментари (0)

Нинова се ожали: Спасих БСП от мафията и червените милионери, а те ме изключиха, за да трупат пачки

Нинова се ожали: Спасих БСП от мафията и червените милионери, а те ме изключиха, за да трупат пачки

Лидерът на "Непокорна България" гузно мълчи, защо на парламентарните избори получи под 2% доверие от избирателите

"Прогресивна България“ готви кабинет, депутатите обещават справедливост и тежки решения

"Прогресивна България“ готви кабинет, депутатите обещават справедливост и тежки решения

Формацията залага на бързо съставяне на правителство, съдебна справедливост и спешни мерки срещу инфлацията

Две държави, два свята: еуфория в Унгария, тишина в България...

Две държави, два свята: еуфория в Унгария, тишина в България...

Старата гвардия задушава демокрацията, време е за млада кръви