Петър Славов и Методи Андреев с нов апел към НС да махне съветския герб и да сложи българския
Такова решение е взето още през 1997 г.
Адвокатът Петър Славов – депутат от 43-ото Народно събрание, и Методи Андреев – депутат от 38-ото и 43-ото Народно събрание, за пореден път се обърнаха с апел към народните представители да премахнат останките от съветския герб, които продължават да стоят върху „втората сграда“ на НС на пл. „Александър Батенберг“. На лицевата ѝ фасада все още се виждат сърп и чук.
В писмо, адресирано до депутатите, председателя на НС Росен Желазков и до медиите, Славов и Андреев настояват на мястото на старите съветско-комунистически символи да се постави държавният герб на страната ни, както постановява Законът за герба на Република България.
Те напомнят също, че такова решение е взето с постановление на Министерския съвет още през 1997 г.



Още от България
При сродни души! Депутати от "Възраждане“ са били в Иран на траурното шествие за аятолах Али Хаменей
Ангел Георгиев и Златан Златанов са били единствените европейски политици там, каза пред БНР лидерът на партията Костадин Костадинов.
За председател на СДС беше избран Илия Лазаров
В началото на форума Румен Христов връчи членски книжки на млади хора, пожелали да станат част от синята партия.
Васил Терзиев: София да бъде третирана като равноправен партньор, а не като политически опонент
"Четири основни пера липсват в държавния бюджет. Сериозно безпокойство буди предложението МРРБ еднолично да „избира“ кои проекти да финансира, без ясни критерии и срокове", заяви кметът на столицата