"Ако някой е в списъка на ЕС на терористичните организации, това означава, че ще бъде арестуван, ако попадне в обсега на европейското правосъдие или на това на страните-членки." Това заяви говорителят на Европейската служба за външна дейност Петер Стано в отговор на въпрос дали ЕС може арестува лидера на "Хамас" Исмаил Хания заради призива му от Катар светът да започне джихад срещу евреите.
Същевременно той заяви, че ЕС е готов да се включи в усилията на ООН, включително за обособяването на хуманитарни коридори в Газа, предаде БНР.
По думите му, има опасения за влошаване на хуманитарната обстановка в ивицата заради прекъсването на водата, тока и горивата.
ЕС подкрепя призива на генералния секретар на ООН Антониу Гутериш и е готов да помогне на световната организация за внасяне на облекчение, включително с обособяването на хуманитарни коридори и доставки.


Коментари (0)