25 Февруари, 2026

Петима души са застреляни при стрелба в бизнес парк в Мериленд

Петима души са застреляни при стрелба в бизнес парк  в Мериленд

Снимка: ANSA

Стрелецът е избягал от мястото на престъплението и местната полиция е започнала издирването му.

Петима души са ранени при стрелба в бизнес парк Емортон в Харфорд Каунти, недалеч от Балткимор, щата Мериленд, пише агенция ANSA. Други агенции твърдят, че и петимата са мъртви. От шерифството на община Харфорд заявиха, че са на мястото на престъплението в Еджуд. Неизвестен нападател откри стрелба в бизнес парка, съобщи местната полиция.

Стрелецът е избягал от мястото на престъплението и местната полиция е започнала издирването му. Силите на реда призоваха местните жители да стоят далеч от мястото на стрелбата.

Властите заключиха и пет училища. Уучениците не могат да излизат от сградите на училищата, а посетители не се допускат, заявиха представители на общинската училищна система. Затварянето на училищата се е случило по препоръка на органите на реда.
Сподели:

Коментари (0)

Великобритания затяга контрола: Изисква специален документ за влизащите чужденци

Великобритания затяга контрола: Изисква специален документ за влизащите чужденци

Системата беше въведена през 2023 г. и през април миналата година обхвана пътниците от Европа, но не се прилагаше стриктно

Тръмп продължава да поляризира нацията - пет извода от речта му

Тръмп продължава да поляризира нацията - пет извода от речта му

Речта ще остане в историята най-вече с дължината си - рудно е да си представим, че с нея Тръмп ще успее да подобри лошите си резултати в проучванията

 Atlantic Council: Дроновете с оптично влакно измениха хода на войната в Украина

 Atlantic Council: Дроновете с оптично влакно измениха хода на войната в Украина

а