Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков и лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски се скараха в пленарна зала преди да продължи изборът на председател на 51-ото Народно събрание.
Скандалът започна като размяна на остри реплики и агресивни действия на телата на депутатите. Сблъсъкът прерасна в крясъци.
Кико се страхува от истината. Аз имам записи от наши срещи, коментира Делян Пеевски. И според него ще се върви към избори, в случай, че не се избере председател на парламента.
Председателстващият заседанието Силви Кирилов помоли за успокоение и се наложи да прекъсне за кратко заседанието.
Веднага след това звукът в залата бе изключен. След което партиите потретиха номинациите си за председател на Народното събрание, с изключени на ИТН, които предложиха този път за шеф на парламента Силви Кирилов, който е най-възрастният депутат в това Народно събрание
Още от България
Бивш офицер от КГБ: Русия удари в България, когато всички гледаха към Естония, Полша и Финландия
"Да се взриви в България единственият завод за боеприпаси, които се използват за старите образци съветска техника — аз слабо вярвам в такива съвпадения", заяви Сергей Жирнов
Рейналдо: Жертвахме абсолютно всичко, за да излезем крайни победители
"АЕК Атина е един много сериозен съперник, както и всички досега. Днес ще се порадваме, а от утре е подготвяме за следващия мач“, заяви той
Големи пожари бушуват край Благоевград и Хасково, захапаха къщи
Осем противопожарни екипа и тежка верижна техника са мобилизирани в борбата с пожар, избухнал край тополовградското село Българска поляна.