9 Юни, 2026

Петков: Имаме нов дълг от 4 млрд., а не от 7 млрд. лева

Петков: Имаме нов дълг от 4 млрд., а не от 7 млрд. лева

Имаме нов дълг, който е реално 4 млрд., а не 7, другото е за дълг, който изтича. Този дълг финансира дефицит, който отива за допълнителни инвестиции. Това заяви премиерът Кирил Петков, предаде БГНЕС.

За 2022 е одобрен нов дълг от 7 млрд. 293 млн. лв., като 3 милиарда от тях за рефинансиране на стар дълг, който изтича, затова реалният дълг е 4 милиарда, уточни Петков.

Министър-председателят обяви, че се сформира работна група между министерството на енергетиката и министерството на финансите заради проблемите на общините с високите цени на тока. Ще искаме да видим размерите на финансовите проблеми на общините, които не могат да заплащат тези услуги. Във всяка такава община ще изпратим проверка от АДФИ, за да сме сигурни, че липсата на средства не е функция на непрозрачни обществени поръчки”, заяви Петков.

Смяната на ръководството на "Булгаргаз" беше наложителна, продължи Петков. Надявам се с новото ръководство на Булгаргаз и КЕВР диалогът да е още по-конструктивен. Стига толкова крайният потребител е плащал за нечии чужди грешки, добави Петков. /БГНЕС

Сподели:
Благомир Коцев освободи зам.-кмета Илия Коев

Благомир Коцев освободи зам.-кмета Илия Коев

Заповедта за освобождаването от длъжност е ефективна от 9 юни, а ресорите на Коев се поемат от Благомир Коцев до назначаването на нов заместник-кмет

Директорът на СДВР Любомир Николов стана и.ф. главен секретар на МВР

Директорът на СДВР Любомир Николов стана и.ф. главен секретар на МВР

По повод оставката на Георги Кандев и кога ще предложи титуляр за поста Демерджиев каза, че това е “много изненадваща ситуация”

Нов рунд за доверие: Силяновска и Йотова се срещат в София

Нов рунд за доверие: Силяновска и Йотова се срещат в София

Президентът на Северна Македония обяви среща с българския президент в сряда, определяйки я като „естествено продължение“ на диалога след миналогодишния скандал със знамената

Коментари (0)