17 Юни, 2026

Кирил Петков: Очаквам Гроздан Караджов да освободи председателя на АПИ

Кирил Петков: Очаквам Гроздан Караджов да освободи председателя на АПИ
Кирил Петков

На България е нужно ново антикорупционно мнозинство

Действията на МРРБ и агенция "Пътна инфраструктура" от тази седмица са показателни, че на България е нужно ново антикорупционно мнозинство, което да пресече завинаги порочните модели на предишната власт и да върне институциите на гражданите

Това заяви министър-председателят в оставка Кирил Петков във връзка с прекратените от АПИ поръчки за ремонт и поддръжка на пътища.

"За пореден път сламени чиновници и брокери влязоха в акция за опазване на държавната хранилка за строителните фирми, близки до ГЕРБ и кръговете около тях. Същите, взели стотици милиони на тъмно за работа по пътищата, с договори, по които текат проверки заради порочни строителни практики. С прекратяването на новите, прозрачни обществени поръчки, АПИ възпрепятства пътната поддръжка в държавата в следващите 6-7 месеца и поставя в риск здравето и живота на гражданите. Това не трябва да се допуска!" - коментира той.

"Очаквам народните представители спешно да обсъдят проблема в регионалната комисия и да излязат със законосъобразно решение, което да гарантира, че българските пътища ще се поддържат без пропуск, включително през зимния сезон, заявява още Петков и продължава: Очаквам компетентните органи, включително прокуратурата, да се сезират по извършените нарушения и да възобновят проверките по работата на строителните фирми и целесъобразното изразходване на стотиците милиони публични средства." 

Петков казва в заключение, че очаква регионалният министър Гроздан Караджов незабавно да освободи председателя на АПИ, "заради чиито действия и бездействия е нарушен общественият интерес в полза на привилегировани фирми".


Сподели:
Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония

По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва

Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“

Коментари (0)