Ако допуснем ГЕРБ - БСП - ГЕРБ - БСП това ще бъде пагубно за България. Решението е коалицията „Движение 21“ и АБВ, защото това е почтеност, професионализъм, грижа за бъдещето за България. Тази позиция изрази в студиото на БНТ Румен Петков, бивш депутат и зам.-председател на АБВ.
Ние сме отворени за разговори с всеки, когато е осъзнат интереса на обществото. Не мисля, че имаме ограничения в дебата с политическите сили, за да намираме решения. Но когато се лъже по безпардонен начин, като във всяко село полицая или още 70 милиона за година, за нас това е недопустимо. Затова аз съм оптимист за силното ни представяне. Защото предлагаме почтеност, професионализъм, сигурност и конкретно богатство. За хората в АБВ службата на обществото е кауза, обществен ангажимент, не е приказки някъде по коридорите и стаите в парламента, допълни Петков.
Той обясни, че оттеглянето на много знакови фигури от АБВ и обновяването на партията с млади хора не е въпрос на „полудяване“.
Хората, които поеха ръководството на партията, са подготвени и са гаранция за опитност, почтеност и професионализъм, подчерта политикът.
Петков посочи и приоритетите в програмата на АБВ – развитие на енергетиката, активизиране на отношенията със съседите и особено с Русия, и разбира се – лоялно членство в ЕС и НАТО.
Той бе категоричен, че проектите „Белене“ и „Южен поток“ са необходими на страната, за да си върнем изгубените, по думите, му водещи позиции в региона.
Но ние сме категорично за създаването на нови енергийни мощности, за да не се превърнем от производител на ток в консуматор на електроенергия. Нова ядрена централа ни е нужна не само заради енергийната сигурност и огромните инвестиции, които вече сме направили, но и за да запазим позицията си на производител на електроенергия в региона. Изграждането на „Южен паток“ на базата на ясни критерии, които се вписват в критериите на ЕС. Тези два проекта са свързани с откриването на хиляди работни места, но те ни дават и сигурност и стратегическа визия в региона и Европа, категоричен е Петков.
Румен Петков за пореден път заяви, колко пагубни за страната ни са санкциите към Русия, давайки пример със загубите, които търпяло българското земеделие. Отрицателна е и позицията на АБВ по отношение на СЕТА, тъй като това щяло да доведе до заливането на българския пазар с ненужни и некачествени стоки и било против нашия икономически интерес.
Още от България
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си
"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.