Отказа да отговори дали е знаел за пълномощното на Бориславова
Съпредседателят на "Продължаваме Промяната" Кирил Петков коментира скандала с напускането си на управителния съвет на сдружението "Да запазим Корал" и разследването на Лена Бориславова от прокуратурата за фалшифицирани подписи.
"Нито съм викан, нито съм разпитван. Това, което мога да кажа, че ДАНС видяха явно като огромен национален риск моето излизане от едно зелено НПО, което има 0 лв. За една кауза, плаж Корал, която всъщност я постигнахме и тя не може да се застрои. Сега разбирам, че са повдигнали досъдебно производство. Ще съдействаме и на прокуратурата, и на ДАНС, който ни покани, защото няма никой над закона. Много бих искал да коментирам в детайли, но понеже аз не вярвам нито на ДАНС, нито на прокуратурата, няма да влизам в детайли. Но в едно съм сигурен, че когато преди три години аз съм излязъл от едно НПО, зелено, за което съм се борил да спася един плаж, три години по-късно това да излезне в общественото пространство, 40 дни преди изборите е нищо повече освен компромати." - коментира Петков, цитиран от БНТ.
На въпрос, дали е дублирал позициията в сдружението с министерския пост той заяви, че не е.
"Аз абсолютно вярвам, че не! Това, което за мен е невероятно, че вече трети ден първа новина по всичките медии е излизането ми от едно НПО с 0 лв, за кауза, за която съм се преборил и постигнал, но нека свършим с тази тема, защото има по-важна." - заяви съпредседателят на ПП.
Той коментира и решението на служебния кабинет за изграждане на частна детска болница "Мама и аз" - според него то е "напълно безобразие".
Попитан дали е знаел, че Лена Бориславова има пълномощно за разпореждане със сдружение "Да запазим Корал", Петков реагира остро:
"Не, това е абсурдно. Това е пълен абсурд този въпрос! След това, което казваме! Българското здравеопазване за децата е под риск и вие ме питате за зеленото НПО, от което съм излязъл преди три години. Това е провокация. Не ви ли е срам? Честно..."
Софийската районна прокуратура съобщи, че е образувала досъдебно производство срещу Лена Бориславова, началник на кабинета на Кирил Петков, за подаване на неверни документи в Агенцията по вписванията, за да стане министър. Това се разбра от съобщение на Софийската районна прокуратура в понеделник (29 април). Случаят е отпреди три години, разследването е образувано преди девет месеца.
Още от България
ДБ предлага отпадане на 12-месечния срок за изменения на фирмени документи, въведени със закона за еврото
Така отпада необходимостта то да бъде изпълнявано в изкуствено определен срок, който не е обусловен от защита на права на трети лица, от стабилността на търговския оборот или от изискване на правото на Европейския съюз
Константин Проданов се ожали: Кабинетът плаща сметката, която някой друг е навъртял
Той отхвърли твърденията, че действията на министър Демерджиев са били негова самостоятелна инициатива и че той не е получил политическа подкрепа
Ивайло Мирчев: Стоян Мавродиев може да се превърне в ключ за модела с кредити от ББР
Той знае достатъчно и може да разкаже достатъчно, стига да има желанието да го направи", подчерта