5 Декември, 2025

Петков: С Калин Стоянов не съм разговарял от август

Петков: С Калин Стоянов не съм разговарял от август

Кирил Петков

Той е категоричен, че никога не е спускал на министъра имена за назначения

Вътрешният министър Калин Стоянов сам призна, че след август не сме имали дори един разговор. Това заяви в ефира на БНТ съпредседателят на ПП Кирил Петков.

"Едновременно с това сподели, че е разговарял с лидерите на ДПС и ГЕРБ. Не мисля, че може да се говори за какъвто и да е натиск. Днес стана ясно пред всички български граждани, че този министър не е водил разговори с мен от август насам, но явно продължава да води добри разговори с други лидери", добави Петков.

Той е категоричен, че никога не е спускал на министъра имена за назначения. Определи като притенсителен факта, че 17 шефове на областни дирекции на МВР са сменени по време на парламентарната почивка.

"Това за мен е червен флаг, защото никой от нашата парламентарна група нямаше идея за това".

Петков заяви, че ПП-ДБ са настояли за свикването на анкетна комисия във връзка с протеста и ексцесиите от миналия четвъртък и действията на министъра.

"Ще изслушаме всички, които можем по случая, за да формираме краен доклад, да го представим на премиера и той да вземе решение".
Сподели:

Коментари (0)

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той 

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Не е ясно по какъв начин плавателният съд е навлязъл в българските териториални води.