Реално обаче без професионалната техника и уменията на пожарникарите не можехме да се справим, написа още зам.-председателят на ПП във Фейсбук
Возих се на задната седалка в колата и имах само изкарване на въздуха, но реално не съм пострадал. Моите огромни съболезнования на близките на починалия шофьор.
Това написа в профила си в социалната мрежа съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков след злощастната катастрофа край Аксаково.
При инцидента, при който се сблъскаха два автомобила – единият на НСО, в който е пътувал Петков и още трима души, и друга кола, в която са пътували двама възрастни – на място загина шофьора на цивилната кола, а неговата спътница заедно с шофьора на колата на НСО са пострадали и настанени в болница.
„Колата на НСО, с която отивахме към Варна тази вечер катастрофира на влизане в Аксаково. Возих се на задната седалка в колата и имах само изкарване на въздуха, но реално не съм пострадал. Бърза помощ дойдоха много бързо на място, както и пожарникарите, които успяха много професионално да разрежат колата за да извадят пострадалите“, заяви Петков.
Той благодаря на тези, които още в първите минути успяха да намерят лост и заедно да отворим вратите и да се стигнем до хората. „Благодаря и на двамата служители от НСО, с които отворихме заедно вратите и бяха адекватни въпреки, че и те бяха с някакви травми.
Реално обаче без професионалната техника и уменията на пожарникарите не можехме да се справим“, написа Петков.
„Дадох дума на екипа на пожарникарите, че тези специализирани инструменти, които имаха трябва да са в всяка пожарна кола, защото разбрах, че някои ги имат, а някои не. Обещавам, че ще направя всичко за да ги осигурим! Сега отидох и до болницата, където жената е приета в момента. Говорих с неврохирурга, която ме уведоми, че черепната травма изглежда незастрашаваща живота“, добави той.
Петков благодари на медицинския персонал, които оказват помощ на пострадалата жена.
„Искрени съболезнования на дъщеря му, семейството и близките му. Ще се опитам да се свържа с тях в утрешния ден, и да им окажем всякаква помощ от която имат нужда.
Ще спра предизборната си кампания докато съм сигурен, че всичко което зависи от мен за да помогна на пострадалите и семейството е направено. Благодаря за стотиците обаждания. Бог да го прости човека!“, пише още Петков в профила си във Фейсбук. /БГНЕС
Фактор
Това написа в профила си в социалната мрежа съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков след злощастната катастрофа край Аксаково.
При инцидента, при който се сблъскаха два автомобила – единият на НСО, в който е пътувал Петков и още трима души, и друга кола, в която са пътували двама възрастни – на място загина шофьора на цивилната кола, а неговата спътница заедно с шофьора на колата на НСО са пострадали и настанени в болница.
„Колата на НСО, с която отивахме към Варна тази вечер катастрофира на влизане в Аксаково. Возих се на задната седалка в колата и имах само изкарване на въздуха, но реално не съм пострадал. Бърза помощ дойдоха много бързо на място, както и пожарникарите, които успяха много професионално да разрежат колата за да извадят пострадалите“, заяви Петков.
Той благодаря на тези, които още в първите минути успяха да намерят лост и заедно да отворим вратите и да се стигнем до хората. „Благодаря и на двамата служители от НСО, с които отворихме заедно вратите и бяха адекватни въпреки, че и те бяха с някакви травми.
Реално обаче без професионалната техника и уменията на пожарникарите не можехме да се справим“, написа Петков.
„Дадох дума на екипа на пожарникарите, че тези специализирани инструменти, които имаха трябва да са в всяка пожарна кола, защото разбрах, че някои ги имат, а някои не. Обещавам, че ще направя всичко за да ги осигурим! Сега отидох и до болницата, където жената е приета в момента. Говорих с неврохирурга, която ме уведоми, че черепната травма изглежда незастрашаваща живота“, добави той.
Петков благодари на медицинския персонал, които оказват помощ на пострадалата жена.
„Искрени съболезнования на дъщеря му, семейството и близките му. Ще се опитам да се свържа с тях в утрешния ден, и да им окажем всякаква помощ от която имат нужда.
Ще спра предизборната си кампания докато съм сигурен, че всичко което зависи от мен за да помогна на пострадалите и семейството е направено. Благодаря за стотиците обаждания. Бог да го прости човека!“, пише още Петков в профила си във Фейсбук. /БГНЕС
Още от България
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"