Петролът продължи да поевтинява в азиатската търговия днес на фона на опасенията, че зараждащото се възстановяване на търсенето може да бъде спряно от новата вълна от Cоэса-19. Заради увеличаването на инфекциите се връщат някои от строгите ограничителни мерки, което съвпада с момента на нарастване на добива от големите производители, информира "Ройтерс".
Американският лек суров петрол загуби 30 цента, или 0,7 на сто до 40,71 долара за барел в електронната сесия на Нюйоркската търговска борса.
Сортът "Брент" от Северно море, който е референтен за Европа, отстъпи 37 цента, или 0,8 на сто до 43,78 долара за барел.
Във вчерашната сесия американският лек суров петрол поскъпна с 1,8 на сто, а "Брент" - с 1,5 на сто, след по-добрите от очакваното данни за промишлеността в Азия, Европа и САЩ, които показаха, че заводите се възстановяват от най-тежките моменти в ранната фаза на пандемията от коронавирус.
Същевременно обаче редица държави по цял свят отново затягат ограничителните мерки заради увеличаване на случаите на Covid-19, пише БТА.
Напиши коментар
Напиши коментар
Министър Трайков посочи кога може да очакваме скок на цените на горивата
- 5 Март, 2026
Основателните жалби за високите цени на тока са много малко, тече ремонт в АЕЦ "Козлодуй" с неоригинални компоненти, което е недопустимо, изтъкна служебният министър на енергетиката
Димитър Хаджидимитров: Цените на горивата нарастват още другата седмица
- 5 Март, 2026
Според заместник-председателя на Асоциацията на българските търговци, производители и вносители на горива Димитър Хаджидимитров, в момента увеличението по бензиностанциите е все още ограничено
Кристалина Георгиева: Войната в Близкия изток постави отново на изпитание световната икономика
- 5 Март, 2026
По време на конференция в Банкок тя посочи, че светът се намира в среда на нарастваща несигурност, която вече се е превърнала във втора нормалност


Коментари (0)