19 Април, 2026

Петролна компания подаде сигнал до прокуратурата срещу Асен Василев

Петролна компания подаде сигнал до прокуратурата срещу Асен Василев

Асен Василев

Петролната компания „ИНСА ОЙЛ“ е подала сигнал до прокуратурата срещу вицепремиера Асен Василев. В писмо до медиите от дружеството посочват, че заедно с други български петролни компании са предложили на правителството конкретни мерки, които да намалят цените за българските потребители. В отговор на това са били извикани, цитирам "на среща на „4 очи“ с неясен контекст", за която са сигнализирали прокуратурата и ще подадат сигнал до европейския комисар по енергетиката Кадри Симсон. 

Според "ИНСА ОЙЛ" министърът на финансите и вицепремиер Асен Василев в телевизионно интервю е отправил към тях обвинения без аргументи, че са предизвикали паника на пазара на горива, и публично е признал за уговорка с фирма, която има господстващо положение на пазара. В резултат на това цените на горивата са били манипулирани, твърдят от компанията, предаде БНР.
Сподели:

Коментари (0)

Сигнал от СИК в Ловеч: 41 души са вписани в списъците на адреса на необитаема къща

Сигнал от СИК в Ловеч: 41 души са вписани в списъците на адреса на необитаема къща

"Ние ги изброихме 41 човека са записани на "Марин Поплуканов" 25 и там в последната графа, където има на избирателните списъци за забележки е написано с химикалка, че адресът по лична карта е друг", разтревожен е секретарят на 35 секция

Пламен Павлов: Граф Игнатиев е чужденец и не е създавал никакъв национален идеал у нас

Пламен Павлов: Граф Игнатиев е чужденец и не е създавал никакъв национален идеал у нас

Той постави и тезата, че 20 април е напълно подходяща дата за национален празник. По думите на историка, Априлското въстание, макар и „прибързано“ и с недостатъци в подготовката, всъщност постига стратегически успех.

Светът с тревога следи изборите в България

Светът с тревога следи изборите в България

Десетки са публикациите в авторитетни издания като "Вашингтон пост" през последните дни, които поставят въпроса за чуждо влияние по време на тази предизборна кампания, включително и на свързани с Кремъл служби