15 Януари, 2026

Петте най-големи синдиката в Сърбия се включиха към студентските блокади

Петте най-големи синдиката в Сърбия се включиха към студентските блокади

Снимка: архив

Синдикатите обявиха своето решение след среща във Философския факултет на Белградския университет по покана на студентите

Петте най-големи синдикални организации в западната ни съседка обявиха, че се присъединяват към блокадите, водени от студентите през последните 4 месеца.

Синдикатите обявиха своето решение, предаде Дневник, след среща, на която се събраха на 22 март във Философския факултет на Белградския университет по покана на студентите.

Целта на тяхната инициатива е синдикалните организации да работят за изменения на законите за трудови правоотношения и стачки.

Очаква се формирането на обща работна група за конкретни предложения и координиране на исканията. Първата такава среща ще е отново в Философския факултет тази неделя.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген