23 Април, 2026

ПГ "Воля": Няма да участваме в дебатите и гласуването на нов министър на околната среда и водите

ПГ "Воля": Няма да участваме в дебатите и гласуването на нов министър на околната среда и водите

Депутатът от "Воля" Пламн Христов

. Парламентарната група (ПГ) на партия "Воля" няма да участва в дебатите и гласуването на нов министър на околната среда и водите. Това каза депутатът от "Воля" Пламен Христов по време на дебатите в Народното събрание по персоналните промени в Министерски съвет, предаде Агенция "Фокус". "На първо място схемата на разделение на министерства на наши и ваши показва, че е сбъркана", посочи още Христов.

По думите му системата няма да проработи по-добре. "Ние сме против принципа да се търси пост на някой наш човек, независимо дали е кадърен, или не, вместо да се поставят най-подходящите хора. Колеги, от ВМРО най-добрият ви специалист в екоресора е в ареста, това говори много за подбора на кадрите", заяви още Христов.
Сподели:

Коментари (0)

Съдия Цариградска: Преди реподбор по върховете на съдебната система трябва да бъде прочистена от злодеяния

Съдия Цариградска: Преди реподбор по върховете на съдебната система трябва да бъде прочистена от злодеяния

Тя е категорична, че не трябва да се прибързва в действията спрямо съдебната власт, „за да не допуснем нови грешки и инсталиране на следващите по-добре опаковани джуджета и нотариуси във ВСС

Ивайло Калушев "възкръсна" в избирателен списък в Монтана

Ивайло Калушев "възкръсна" в избирателен списък в Монтана

Трагедията в хижа "Петрохан" и връх Околчица е от началото на февруари, когато в хижата бяха намерени застреляни Ивайло Иванов-Ивей, Дечо Василев и Пламен Статев. А на 8 февруари, под връх Околчица бяха открити застреляни и останалите от групата Ивайло Калушев, Николай Златков и Александър Макулев

ВСС провежда първо заседание след оставката на Сарафов

ВСС провежда първо заседание след оставката на Сарафов

По закон тя вече може да е на заседанията на Пленума на ВСС и да ръководи обсъжданията в Прокурорската колегия. В юридическите среди обаче има спорове дали това може да стани от днес и дали има право на глас при вземане на решения.