5 Декември, 2025

Пионтковски: Подготвят руснаците за капитулация във войната

Пионтковски: Подготвят руснаците за капитулация във войната

Андрей Пионтковски

Метежът кардинално е отслабил личната власт на Путин

Метежът на "Вагнер" в Русия е многоходова информационно-психологическа специална операция, чиято цел е да подготви населението на Руската федерация за неизбежното поражение във войната срещу Украйна и връщането към границите от 1991 г. Такава позиция изрази политологът и публицист Андрей Пионтковски, цитиран от Униан.

"На Пригожин е поверена най-важната роля в цялата тази операция", отбелязва той.

Той е убеден, че "играта" на шефа на „Вагнер“ води руснаците към идеята за капитулация:

"30 милиона подлежащи на военна служба руснаци ще посрещнат с облекчение и с дълбоко удовлетворение първия декрет на новата власт – отмяната на путинония указ за мобилизация и завинаги ще останат нейни (на новата власт) горещи привърженици. С тях няма проблеми. Но примерно 10–15% от населението (според резултатите от скорошно проучване) са убедени Z-патриоти, истински чалнати руски фашисти. Как да им продадат идеята за неизбежното поражение? Ето в това отношение Пригожин е незаменим. Целият този полукриминален Z-добитък го припознава като свой, с възторг приема насочения срещу елита поток на съзнанието на бандита-милиардер, жадно поглъща неговата "автентична истина". И тази истина тактично и предпазливо ги води към идеята за капитуляция."

Според Пионтковски, метежът кардинално е отслабил личната власт на кремълския диктатор Владимир Путин вътре в мафиотската му държава и е занулил шансовете му за "почетно равенство" в започнатата от него "световна война".

"Заради това равенство бяха визитите на Бърнс в Киев, а Съливан в Копенхаген убеждаваше света, че "Путин е по-добър от хаоса", допълва експертът.

Превод Faktor.bg
Сподели:

Коментари (0)

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

"Украйна е най-важният външнополитически и хуманитарен приоритет на Швеция и затова правителството ще увеличи помощта."

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

Представител на алианса заяви, че европейските съюзници вече започват да поемат по-голяма отговорност за сигурността на континента, но не коментира срока до 2027 година.

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

Това се случи, независимо че вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отправи строго предупреждение за „атаките“ срещу американски фирми чрез „цензура“, още преди санкцията да бъде обявена публично