Пирати са атакували плаващия под флага на Португалия контейнеровоз TOMMI RITSCHER (9656137) в района на Котону, Бенин, съобщава Maritime.
Има български моряци в 19-членния екипаж на построения през 2014 г. контейнеровоз.
По данни на Dryad, останалата част от екипажа е съставена от моряци от Русия, Украйна и Филипините.
Нападението е осъществено от неизвестен към момента брой пирати, които успяват да се качат на борда на контейнеровоза. 11 от моряците успяват да се скрият в безопасно помещение. Няма яснота дали сред тях са българските моряци.
Останалите 8 моряци са заловени от пиратската банда, която ги държи за заложници. Също не е ясно дали сред тях има българи.
Към атакувания от пирати контейнеровоз е изпратен боен съд от състава на ВМС на Нигерия.
Още от Свят
Европейският парламент подкрепи създаването на цифрово евро
Европейската централна банка се надява цифровото евро да бъде достъпно за гражданите през 2029 г.
Крим опустява, превърнал се в зона за бойни действия, икономиката замира
Само за няколко месеца полуостровът, традиционно позициониран от руските власти като голям курорт, на практика се е превърнал в зона на бойни действия, пише Le Monde
От Кремъл пак заплашиха Украйна! Чудят се на идея на Тръмп, но се подмазват
Говорителят Дмитрий Песков заяви, че между Путин и Тръмп е установен „конструктивен диалог“ и че американският президент не е разговарял с руския лидер след срещата на върха на НАТО