Позицията на партията за Истанбулската конвенция буди силни съмнения и недоумение сред нашите европейски партньори
"Националният съвет на БСП е органът, който трябва да взима политическите решения. Това напоследък въобще не се спазва. Да вземем случая с в. "Дума". Ако ива безпокойство за вестника нормалното, уставното е ИБ да подготви един доклад да каже какво е свършено и да представи своите заключения и предложения за промени. Как ви се струва да се реши от днес за утре, че не става досегашният главен редактор, слагаме друг. Що за практика е това", попита евродепутатът от БСП Георги Пирински в "Още от деня" на БНТ.
"Отказвам да разсъждавам върху тези квалификации", заяви той за думите на лидера на партията Корнелия Нинова по повод декларацията на 50 знакови червени лица за ставащото в партийния вестник .
"В документа, който депозирахме пред ръководството на партията, става дума за позиция. Хората, които сме подписали този документ, нямаме за цел да атакуваме лидера на партията Корнелия Нинова. Говорим за една груба намеса във в-к "Дума". Вестник "Дума" е много важна част от партията и не може така да се подменя главният редактор. Говори се, че изданието не било опозиционно, но съмненията са съвсем други. Това е недопустимо. Зад документа стоим с имената си и е несериозно да се говори за такива неща. Националният съвет не говори по същество и мълчи", категоричен беше Пирински.", каза още той.
Пирински не скри, че е потресен от думите на Нинова по този повод, че управляващите финансират вътрешно партийната опозиция с 43-те милиона платени на пловдивския червен лидер Георги Гергов. "Това на вас как ви звучи. Що за мислене може да породи подобна хипотеза", коментира той.
"Не мога да коментирам мотивите на вота на недоверие. Не участвам в тяхното изготвяне. Според мен парламентарната трибуна може да се използва, за да разгласяваме своите идеи и "Визия за България". Да, БСП в момента е опозиция, която стресна управляващите, но за съжаление не можем да се превърнем а убедителна алтернатива на сегашното управление. Това е притеснителното. Позицията на партията за Истанбулската конвенция буди силни съмнения и недоумение сред нашите европейски партньори. Темата за Истанбулската конвенция не беше обсъдена в Националния съвет. Тезите за конвенцията първоначално бяха изказани еднолично от Корнелия Нинова. Ако трябва да се вгледаме в Унгария, ще видим една привидна добра система. Реално там на власт е една върхушка, която инжектира много вреден национализъм в унгарското общество и печели от това, че е на власт. Това не трябва да допускаме да се случва в България. Аз не участвах в гласуването на доклада за Унгария в Европарламента. Ако бях там, щях да гласувам "за" доклада и "против" Орбан", разкри Георги Пирински.
Докато Росен Христов беше енергиен министър, България подписа газовия договор с турската компания "Боташ", който струва на страната близо 1 милион лева на ден
Още от България
Военният министър: Конгресът на САЩ разреши покупка на 125 ракети за F-16, но нямаме договор нито средства
Целта е да постигнем 5% от БВП за отбрана до 2035 г.
Посланик Илашчук за случая с Баба Алино: Не коментираме фейкове, действаме според Виенската конвенция
Инвеститорът Олег Невзоров не е търсил закрила от посолството
Сменят ръководството на ДКК, сред новите назначения е ексминистърът Росен Христов - фен на катамараните
Докато Росен Христов беше енергиен министър, България подписа газовия договор с турската компания "Боташ", който струва на страната близо 1 милион лева на ден