23 Декември, 2025

Екшън в София: Пиян шофьор подкара столично такси, подгони и хора с палка

Екшън в София: Пиян шофьор подкара столично такси, подгони и хора с палка

Днес, 21.04.2020 г., Софийска районна прокуратура е внесла за разглеждане в съда обвинителен акт срещу Антоан Р. за това, че управлявал моторно превозно средство - лек автомобил, с концентрация на алкохол над 1,2 на хиляда, а именно 2,58 /две цяло и петдесет и осем/ на хиляда, установено по надлежния ред - престъпление по чл. 343б, ал. 1 от НК.

На 18.05.2019 г. в гр.София, ж.к. „Дружба“, обвиняемият Антоан Р., след като бил употребил алкохол, се качил в лек автомобил - обозначен като таксиметров автомобил и го привел в движение.

Около 19.45 часа Антоан Р. управлявал автомобила в междублоково пространство в ж.к. „Дружба“, като силно форсирал двигателя на автомобила и привлякъл вниманието на Б.К., който се намирал в близост.

По същото време А.М. и К.П. се намирали пред блок в близост до мястото и разговаряли, когато Антоан Р. се приближил към тях с управлявания от него автомобил и тъй като му пречели да паркира до парково пространство, отново силно изфорсирал двигателя на автомобила. А.М. и К.П. се изплашили и се отдръпнали. В този момент Антоан Р. спрял почти до тях и започнал да им крещи, те се опитали да го успокоят, но обвиняемият излязъл от автомобила с палка в ръка и тръгнал след тях.

През това време се появил и Б.К., който чул викове, при неговата поява Антоан Р. започнал да обяснява, че А.М. и К.П. са го нападнали. По време на разговора Б.К. усетил, че Антоан Р. силно лъха на алкохол и предвид агресивното му поведение подал сигнал на телефон 112, всички останали на мястото до пристигане на екип на 08 РУ – СДВР. Полицейските служители установили, че в действителност Антоан Р. силно лъха на алкохол и извикали за съдействие екип на отдел „Пътна полиция“ – СДВР.

Служителите от отдел „Пътна полиция“ извършили проверка на Антоан Р., той бил тестван с техническо средство „Алкотест Дрегер 7510“, като пробата отчела положителен резултат от 2,58 на хиляда.

Служителите от отдел „Пътна полиция“ издали на Антоан Р. талон за медицинско изследване и го съпроводили до болнично заведение в гр. София, където той отказал да даде кръв за химическо изследване.

Съгласно чл.6, ал.9 от Наредба №1/19.07.2017г. - за реда за установяване употребата на алкохол и/или наркотични вещества или техни аналози „Концентрацията на алкохол в кръвта ...се установява въз основа на показанията на техническото средство за установяване концентрацията на алкохол в кръвта ... в случаите на отказ на лицето да подпише или да получи талона за изследване, при неявяване в определения срок на посоченото място или при отказ за изследване с доказателствен анализатор и/или за даване на проби за изследване“.

На 21.04.2020г. срещу обвиняемия Антоан Р. е внесен обвинителен акт. Предстои наказателното производство срещу него да продължи в съда.

(източник: Новини.Бг)

Сподели:

Коментари (0)

Николай Нанков: Приветствам държавните ВиК оператори, че не вдигат цената на водата

Николай Нанков: Приветствам държавните ВиК оператори, че не вдигат цената на водата

Той смята, че е необходим плавен преход към еврото, но и е недопустимо да поскъпва водата в региони, страдащи трайно от безводие

Втори неуспешен опит за отстраняването на Благомир Коцев като кмет на Варна

Втори неуспешен опит за отстраняването на Благомир Коцев като кмет на Варна

Първото заседание на ОИК-Варна се състоя на 23 ноември, което също се провали заради блокада от страна на ГЕРБ

Терзиев отново атакува главния архитект на София

Терзиев отново атакува главния архитект на София

Столичният кмет си позволи да обвини арх. Богдана Панайотова в "манипулации и лъжи" и настоява при новата реформа в СОС да подаде оставка при поискване