Само преди няколко месеца камион събори друг стълб в района
7 села в община Димитровград останаха без ток, след като пиян шофьор се блъсна в електрически стълб. Екипи на електроенергийното дружество часове наред се опитват да отстранят аварията, причинена от инцидента. В повечето села захранването беше възстановено за около час, но село Крум все още е без електричество, предаде БНТ.
Инцидентът станал около 18.00 ч. снощи. Микробус се удря в електрически стълб в края на селото. Събаря го и токът в 7 села спира. Шофьорът е прегледан от дошлия на място медицински екип и след това е задържан. Оказал се пиян.
"2,45 промила в кръвта е доста висока стойност, но аз този човек го познавам като човек, който не употребява често алкохол. Това може би е бил инцидент", обясни кметският наместник на селото Златка Тенева.
След около час в повечето села токът е пуснат, но в село Крум остават на тъмно цяла нощ.
Хората тук са свикнали с подобни инциденти. Само преди няколко месеца камион събори друг стълб наблизо.
"За секунди става аварията, падне ключ или нещо, наведеш се да го вземеш, с едната ръка врътнеш и готово", коментира Петко Ганчев.
В района има поставени знаци за ограничение на скоростта, но на този етап няма възможност да бъдат поставени "легнали полицаи".
"Това е невъзможно, защото поставянето на тези "легнали полицаи" предполага по-големи изисквания. Не могат да се поставят в момента, затова наблегнахме на пътната сигнализация, на маркировката, имаме сигнализация за пешеходна пътека", допълни кметският наместник.
Заради липсата на електричество село Крум остана и без вода, тъй като помпите не работят.
Фактор
Инцидентът станал около 18.00 ч. снощи. Микробус се удря в електрически стълб в края на селото. Събаря го и токът в 7 села спира. Шофьорът е прегледан от дошлия на място медицински екип и след това е задържан. Оказал се пиян.
"2,45 промила в кръвта е доста висока стойност, но аз този човек го познавам като човек, който не употребява често алкохол. Това може би е бил инцидент", обясни кметският наместник на селото Златка Тенева.
След около час в повечето села токът е пуснат, но в село Крум остават на тъмно цяла нощ.
Хората тук са свикнали с подобни инциденти. Само преди няколко месеца камион събори друг стълб наблизо.
"За секунди става аварията, падне ключ или нещо, наведеш се да го вземеш, с едната ръка врътнеш и готово", коментира Петко Ганчев.
В района има поставени знаци за ограничение на скоростта, но на този етап няма възможност да бъдат поставени "легнали полицаи".
"Това е невъзможно, защото поставянето на тези "легнали полицаи" предполага по-големи изисквания. Не могат да се поставят в момента, затова наблегнахме на пътната сигнализация, на маркировката, имаме сигнализация за пешеходна пътека", допълни кметският наместник.
Заради липсата на електричество село Крум остана и без вода, тъй като помпите не работят.
Още от Улицата
Знаков софийски парк остава с името на съветски шпионин
Комунистическото мнозинство в СОС върна името парк „Заимов“, преди месец го прекръстиха на „Оборище“
Кметът на София съди депутат от ДПС, блокира банковите му сметки и кредитни карти
„Васко има неограничени финансови възможности и може да тормози всеки ДПС-ар със SLAPP дела, за му запуши устата“, казва Станислав Анастасов
Севернокорейски войник извърши крайно рисково бягство, като се отскубна през границата
Войникът избяга през строго охраняваната Корейска демилитаризирана зона, едно от най-укрепените места в света, демонстрирайки, че дори засиленото наблюдение на Ким Чен Ун не може напълно да спре народа му да бяга от режима, коментира The Wall Street Journal