15 Януари, 2026

Пламен Бобоков се яви в следствието: Оказвам съдействие, нищо не зная

Пламен Бобоков се яви в следствието: Оказвам съдействие, нищо не зная

Пламен Бобоков със защитника си. Снимка: БГНЕС

Бизнесменът бе придружен от адвоката си Ина Лулчева

Бизнесменът Пламен Бобоков се яви в Националната следствена служба точно в 14 часа днес, предаде БГНЕС.

"Оказвам съдействие. Нищо не зная", посочи Бобоков на влизане в следствието, придружен от адвоката си Ина Лулчева. Защитникът добави са, че не ѝ е известно по кое дело са повикани.

Бобоков е под парична гаранция от 1 млн. лева, определена му от Специализирания съд в петък. В интервю за бТВ ден по-късно той съобщи, че е ходатайствал за назначението на прокурора от Русе Николай Николов.

Днес от Върховния административен съд съобщиха, че започва вътрешна проверка заради комуникацията между лице, обозначено като “Prezident-Pl. Uzunov“ и Пламен Бобоков, при която е установено, че е разменена информация за неподписано от съдиите и необявено съдебно решение на ВАС. Целта е да бъдат установени всички факти и обстоятелства във връзка с изтичането на информацията.

Припомняме, че Пламен Узунов беше уличен в търговия с влияние. На 27 декември 2018 г. е изпратил на Пламен Бобоков съдебно решение, което още не е било подписано от съдиите от Върховния административен съд. Шест дни по-късно решението става публично достояние. Специализираната прокуратура разкри още, че Пламен Бобоков е лобирал пред членове на ВСС за избирането на прокурор от Русе за административен ръководител на Окръжната прокуратура в града. Натискът на Бобоков се е провалил, избран е друг кандидат. Прокуратурата извърши и обиски в кабинета и в дома на русенския прокурор Николай Николов, контактувал с бизнесмена Пламен Бобоков. 
Сподели:

Коментари (0)

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Изслушаха кандидатите за български европрокурор - утре обявяват трите ни номинации

Първи пред комисията трябваше да застане следователят Бойко Атанасов, но той не се яви. Бяха изслушани Десислава Пиронева, Димитър Беличев, Ивайло Илиев, Михаела Райдовска, Пламен Петков и Светлана Шопова.

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Публично изслушване във ВСС на кандидатите за европейски прокурор

Седем кандидати подадоха документи за участие в процедурата по избора на български представител в европейската прокуратура

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

В хода на разследването служителите на реда установили жертвата – 79-годишна столичанка, която първоначално не пожелала да съдейства. Тя била измамена по класическата схема.